Liga Europy: Legia Warszawa w kolejnej rundzie, Cracovia odpadła po dogrywce

2019-07-18, 22:55

Carlitos cieszy się po bramce. Foto: PAP/Andrzej Lange

Legia Warszawa wygrała z wicemistrzem Gibraltaru 3:0 po dwóch golach Carlitosa i jednym Kulenovicia, a Cracovia Kraków odpadła z rozgrywek po remisie z DAC 1904 Dunajska Streda. Dodając do tego wczorajszą porażkę Piasta Gliwice, ciężko o optymizm, patrząc na dyspozycję polskich klubów w Europie.

• Legia wygrała u siebie z Europa FC
  • Cracovia mimo wyrównania w ostatniej minucie odpadła z rozgrywek

Legia Warszawa wygrała trzema bramkami i właściwie na tym można zakończyć komplementy pod adresem wicemistrzów Polski. Suma indywidualnych umiejętności wystarczyła do ogrania zespołu z Gibraltaru, jednak w nadchodzących meczach ligowych zespół Vukovicia musi zaprezentować się dużo lepiej, jeśli chce pozostać na zwycięskiej ścieżce.

Wynik szybko otworzył celnym strzałem Carlitos, a później ładną akcję Novikovasa i Vesovicia wykończył Kulenović. Przy trzecim golu znów błysnął Carlitos, przejmując sytuacyjną piłkę w polu karnym.

KuPS Kuopio będzie rywalem Legii w drugiej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Europy. W czwartkowym rewanżu fiński zespół zremisował na Białorusi z FK Witebsk 1:1, ale wcześniej zwyciężył u siebie 2:0.

Legia Warszawa – Europa FC 3:0 (2:0).

Bramki: 1:0 Carlitos (6), 2:0 Sandro Kulenović (13), 3:0 Carlitos (60).

Czerwona kartka: Europa FC - Sergio Jimenez Sanchez (52).

Żółte kartki: Legia - William Remy, Mateusz Wieteska; Europa FC - Marco Rosa.

Żółtą kartką został ukarany trener Legii Aleksandar Vuković.

Sędzia: Robert Ian Jenkins (Walia). Widzów: ok. 12 tys.

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Legia.

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Marko Vesović, William Remy, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk - Arvydas Novikovas, Andre Martins (70. Tomasz Jodłowiec), Walerian Gwilia, Dominik Nagy (45. Salvador Agra) – Carlitos, Sandro Kulenović (63. Jarosław Niezgoda).

Europa FC: Dayle Coleing - Ibrahim Ayew, Olmo, Sergio Jimenez Sanchez, Jayce Olivero - Juan Pedro Rico Dominguez, Mustapha Yahaya, Alex Quillo (61. Marco Rosa), Liam Walker - Adrian Gallardo (68. Manu Dimas), Valdes, Tjay De Barr (55. Fernando Velasco Salazar).

*********

Zapis relacji na żywo:

90 + 3 min. - Sędzia kończy mecz, Legia wygrywa, jednak nie zachwyca.

89 min. - Zaangażowanie gości w końcówce meczu zasługuje na wielkie brawa. Sędzia doliczył trzy minuty.

88 min. - Gubi się Legia, Wieteska fauluje przed polem karnym na żółtą kartkę.

87 min. - Zagapili się obrońcy Legii i Juanpe znalazł się w znakomitej sytuacji do zdobycia gola, jednak czujny Majecki.

85 min. - Wzajemne pretensje, nerwowość na twarzach - dobry wynik do za mało, aby piłkarze Legii byli z siebie zadowoleni.

81 min. - Wynik Legii świetny, ale ciężko mówić o przełomie jakościowym.

76 min. - Uderzenie Walkera z rzutu wolnego odbija się od muru, piłka wyszła poza boisko.

72 min. - Znakomita sytuacja Agry, jednak Portugalczyk za długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany.

68 min - Po wrzutce Agry z rożnego strzał Niezgody obroniony. Chwilę wcześniej Jodłowiec zmienił Martinsa.

67 min. - Legia wygrywa, ma dobry wynik, ale nie błyszczy dzięki kolejnym ofensywnym akcjom.

63 min. - Jarosław Niezgoda za Kulenovicia, niezły mecz Chorwata.

61 min. - Rosa zmienia Quillo, druga roszada trenera Europa FC.

59 min. - Trzy! Zupełnie niepilnowany na prawej stronie Agra zagrał w pole karne, strzał Novikovasa został zablokowany, a w zamieszaniu pod bramką odnalazł się Carlitos.

56 min. - Dośrodkowanie gości w pole karne, pewnie łapie piłkę Majecki. Velasco za de Barra w ekipie gości.

53 min. - Agra strzela w mur, chwilę później jest rzut rożny dla gospodarzy.

51 min. - Czerwona kartka dla Sancheza! Środkowy obrońca gości nie opanował piłki, a następnie sfaulował wybiegającego na czystą pozycję Carlitosa. Rzut wolny dla Legii.

50 min. - Po kilku nudnych minutach Carlitos strzela w poprzeczkę, Legia blisko trzeciego gola.

46 min. - Zmiana w Legii, schodzi z boiska poturbowany w pierwszej połowie Nagy, za niego wszedł Agra.

45 min. - Legia schodzi na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

41 min. - Legia w pełni kontroluje mecz.

39 min. - Nieprzyjemne zderzenie piłkarza Legii z rywalem. Dominik Nagy potrzebuje pomocy medycznej.

30 min. - Po dośrodkowaniu Carlitosa z rzutu wolnego niecelnie strzela Remy.

26 min. - Wieteska wybił piłkę na rzut rożny.

23 min. - Strzał Legii w środek bramki;

21 min. - Błąd bramkarza przy wykopie piłki, bliski przejęcia Kulenović.

20 min. - Legia domagała się karnego, jednak sędzia nie użył gwizdka.

16 min. - żółtą kartką ukarany Remy.

12 min. - 2:0 Legia! Świetna akcja na skrzydle, Vesović obiega Novikovasa, dostaje od niego piłkę i wystawia do Kulenovicia.

9 min. - Świetna szansa dla Legii! Dominik Nagy bliski zdobycia drugiego gola, zespół Europa FC zdaje się tracić argumenty.

5 min. - Carlitos! Legia szybko obejmuje prowadzenie po dobrym strzale Hiszpana. Kibice przy Łazienkowej odetchnęli, bo pierwsze minuty ze wskazaniem na gości.

20.55 - Za chwilę swój mecz rozpocznie warszawska Legia. Trener Vuković wybrał bardzo ofensywne ustawienie na mecz.

***********

Mimo objęcia prowadzenia po pięknej bramce Lopesa, drużyna gości najpierw doprowadziła do remisu, a w dogrywce wyprowadziła decydujący cios. W tej sytuacji nie popisał się Michał Helik.

Cracovii do awansu potrzebne były dwa gole i dość przypadkowe trafienie Piszczka to wszystko, na co było stać Pasy.

Zespół Michała Probierza był zespołem gorszym piłkarsko i należy przyznać, że zespołowi ze Słowacji bardziej należał się awans.

Cracovia Kraków - DAC 1904 Dunajska Streda po dogrywce 2:2 (1:0, 1:1).

Bramki: 1:0 Rafael Lopes (2), 1:1 Connor Ronan (47), 1:2 Eric Ramirez (93), 2:2 Filip Piszczek (120+2).

Żółte kartki: Cracovia - David Jablonsky. DAC - Lukas Cmelik, Kristian Kostma, Erick Davis, Danyło Beskorowajny.

Sędzia: Athanasios Tzilos (Grecja). Widzów: 13 245.

Cracovia: Michal Peskovic – Cornel Rapa, Michał Helik, David Jablonsky, Diego Ferraresso – Bojan Cecarić (106. Rubio), Janusz Gol, Damian Dąbrowski (72. Milan Dimun), Pelle van Amersfoort, Sergiu Hanca (95. Filip Piszczek) – Rafael Lopes (83. Mateusz Wdowiak).

DAC: Martin Jedlicka – Kristian Kostma, Lubomir Satka, Dominik Kruzliak, Eric Davis – Mate Vida – Lukas Cmelik (24. Cesar Blackman), Connor Ronan, Zsolt Kalmar (106. Abdulrahman Taiwo), Marko Divkovic (120. Danylo Beskorowajny) - Eric Ramirez (98. Krisztopher Vida).

***********

120 + 2 min. - Koniec, Cracovia remisuje, ale taki już wątpliwy urok zasady bramek na wyjeździe w dogrywce.

120 +1 min. -  GOL! Dośrodkowanie "na chaos", przy którym najlepiej odnalazł się rezerwowy Piszczek. Cień nadziei przy Kałuży!

120 min. - Sędzia dolicza dwie minuty, goście pewnie się bronią i kontrolują mecz, Cracovia wygląda przy nich jak zespół o klasę gorszy piłkarsko.

112 min. - Jablonsky znów niecelnie uderzył.

110 min. - Rezerwowy DAC Taiwo na spalonym. Chwilę później niecelnie z dystansu uderzył Wdowiak.

107 min. - Dimun oddaje niecelny strzał po podaniu Wdowiaka.

106 min. - Rubio, brat Carlitosa, zmienia Cecaricia.

105 min. - Kolejna szansa dla Cracovii, znów pudłuje van Amersfoort. Zostaje piętnaście minut nadziei.

97 min. - Zmiana w Cracovii, Piszczek za Hancę.

96 min. - van Amersfoort znów w poprzeczkę! Tym razem po uderzeniu prawą nogą marnuje okazję na szybkie wyrównanie.

94 min. - Legia zaczęła, tymczasem Cracovia traci gola. Ramirez zabawił się w polu karnym z obrońcami i zapewnia prowadzenie gościom.

91 min. - Cracovia rozpoczęła dogrywkę.

90 + 3 min. - Szansa po ostatnim dośrodkowaniu Hanki, jednak mecz kończy się remisem. Czeka nas dogrywka w Krakowie!

90 + 2 min - Faul Davisa na Hance, ostatnia szansa gospodarzy przed dogrywką. Piłka zostanie dośrodkowana w pole karne.

90 + 1 min. - Kalmar znów uderza w polu karnym, kolejny raz nieskutecznie.

89 min. - Sędzia dolicza trzy minuty.

86 min. - Rapa miał świetną okazję do strzału ze skraju pola karnego, jednak wykonanie fatalne.

85 min. - Kalmar znów dochodzi do pozycji strzeleckiej w polu karnym, jednak uderza zbyt słabo.

84 min - Wdowiak zmienia Lopesa, może wniesie coś do gry ofensywnej.

80 min. - Divković bawi się z obroną Pasów, ostatnią instancją interweniujący Pesković. Tylko rzut rożny dla DAC.

79 min. - Divković oddaje strzał, tym razem z pola karnego, znów broni Pesković. Chwile później kontruje Cracovia, ale Lopes nie sięga piłki.

77 min. - Niezły strzał z dystansu Kalmara, jednak prosto w bramkarza gospodarzy.

75 min. - Diego strzela, piłka ląduje w okolicach sektora kibiców.

73. min - Rapa zagrał w pole karne, pewne wyjście Jedlicki wyjaśnia sytuację. Dimun zmienił Dąbrowskiego.

70 min. - Dogodna okazja dla Pasów, van Amersfoort po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył głową w poprzeczkę.

67 min. - Ruszył do prostopadłej piłki Lopes, jednak został złapany na spalonym.

66 min. - Zero konkretów, ciężko się ogląda tak słaby mecz.

61 min. - Dużo fauli i niedokładności w grze obu zespołów.

57 min. - Strzał głową Michał Helika ląduje w rękach bramkarza, brawo gospodarze.

54 min. - Chwila przy piłce w wykonaniu Pasów, bez żadnego konkretu.

52 min. - Cracovia wciąż zepchnięta do defensywy, coraz gorzej wygląda ich gra.

50 min. - Kolejna szansa DAC, po rozegraniu Kalmara sytuację sam na sam marnuje Ramirez.

49 min. - Trudne minuty podopiecznych Probierza, rywale uwierzyli w siebie i chcą pójść za ciosem.

47 min. - Mamy remis. Po dośrodkowaniu Davisa idealnie wbiegł w pole karne Ronan, po czym nie dał szans Peskoviciowi. Na ten moment zanosi się na dogrywkę.

46 min. - Wracamy na drugą połowę, oba zespoły bez zmian personalnych.

45 + 2 min. - Ładna, kombinacyjna wymiana podań między piłkarzami Cracovii, ostatnie podanie do Gola nieudane. Sędzia kończy pierwszą połowę, wynik Cracovii świetny, gra poprawna.

45 min. - Sędzia doliczył dwie minuty.

42 min. - Faul Helika z dala od pola karnego. Po dośrodkowaniu Ronana i próbie strzału Satki, piłka pewnie złapana przez Peskovicia.

39 min. - Po zagraniu z narożnika przed pole karne, mieliśmy wielkie zamieszanie spowodowane wrzutką Dąbrowskiego. Sędzia nie użył gwizdka, nie ma karnego.

38 min. - Stuprocentowa sytuacja dla gospodarzy. Ruszyli z przewagą liczebną, jednak Hanca zbyt pochopnie uderzył, zamiast rozegrać piłkę. Tylko rzut rożny.

36 min. - Kalmar znów niezadowolony z decyzji sędziego. Na szczęście dla Cracovii, nie jest tak uparty w grze w piłkę.

35 min. - Divkovic ruszył na skrzydle, ale jego wrzutka została przecięta. Rzut rożny dla gości.

33 min. - Zsolt Kalmar sfaulował w ofensywie Jablonskiego i tylko on wie, dlaczego ma pretensje do sędziego.

32 min. - Ładna wymiana podań na połowie DAC zakończona dośrodkowaniem, po którym niecelnie uderzył Cecarić.

28 min. - Ronan minął dwóch piłkarzy Cracovii, ale uderzył bardzo niecelnie.

27 min. - Dąbrowski próbował zagrać piłkę za plecy obrońców, widać w tych próbach pewną powtarzalność, gorzej z precyzją - poza podaniem z akcji bramkowej.

25 min. - Krakowianie starają się kontrolować grę. Mało w tym piłkarskiej jakości, ale na ich szczęście rywale nie grają lepiej.

23 min. - Strzał głową Jablonskiego po dobrym dośrodkowaniu ląduje za bramką. Pierwsza zmiana w ekipie gości, Cesar Blackman za Cmelika.

21 min. - Najlepsza okazja dla zespołu z Dunajskiej Stredy, po fantastycznym strzale Pesković końcami palców wybija piłkę na rzut rożny.

19 min. - Kilka minut chaosu i niedokładnej gry z obu stron.

14 min. - Żółta kartka Kostmy za brutalny faul na Diego. To mogłaby być czerwona kartka.

11 min. - Strzał Cecaricia obok bramki.

9 min. - Niecelne uderzenie Davisa.

7 min. - Faulule Jablonsky i dostaje żółtą kartkę. Szansa dla gości.

5 min. - Janusz Gol uderza niecelnie z dystansu, żółtą kartkę dostał Cmelik.

4 min. - Pozostaje mieć nadzieję, że ekipa Probierza nie powtórzy błędu Piasta Gliwice i utrzyma dobry wynik.

2 min. - Co za start Cracovii! Już w drugiej minucie meczu po szybko wyprowadzonym ataku fantastycznie przyjął piłkę, a następnie uderzył z woleja Lopes, 1:0!

19.00 - Zaczynamy!

18.55 - Skład gości.

18.50 - Fani Pasów liczą na zwycięstwo.

18.45 - Trener Probierz zapowiedział walkę o zwycięstwo.

18.40 - Za dwadzieścia minut rozpocznie się mecz. W porównaniu z pierwszym starciem w ekipie Pasów dwie zmiany - Diego i Jablonsky w obronie za Pestkę i Datkovicia.