X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Witold Bańka o programie SKAUT: dotrzemy do miejsc, gdzie nikt nie docierał

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 20:10
W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca program SKAUT. - Dotrzemy do miejsc, do których nikt wcześniej nie docierał - zapowiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl minister sportu i turystyki Witold Bańka. 
Witold Bańka podczas konferencji prasowej dotyczącej uruchomienia programu SKAUT.
Witold Bańka podczas konferencji prasowej dotyczącej uruchomienia programu "SKAUT".Foto: PAP/Piotr Nowak

Minister Witold Bańka przypomniał, że to kolejna w ostatnich latach ważna inicjatywa jego resortu. 

- Program SKAUT to unikatowy projekt, kolejny wielki program ministerstwa sportu i turystyki. Stanowi uzupełnienie takich programów, jak Klub, SKS czy Narodowej Bazy Talentów - zauważył. 

Skauci wchodzą do szkół 

Czym zajmować się będą skauci?

- Zadaniem skautów będzie przeprowadzanie testów sprawności fizycznej wśród dzieci od klasy czwartej do ósmej szkoły podstawowej, monitoring ich aktywności i zachęcanie do angażowania się w lokalne kluby sportowe - wyliczał minister. 

W 2019 roku program zostanie pilotażowo uruchomiony w czterech województwach: śląskim, podlaskim, małopolskim i świętokrzyskim. W kolejnym roku będzie adresowany do uczniów w całej Polsce. 

- 902 skautów już rozpoczyna wizytację zajęć sportowych w szkołach - zapewnił Witold Bańka - Będziemy sprawdzać trzy podstawowe parametry: siłę, szybkość i wytrzymałość - dodał. 

Program ma dotrzeć wszędzie 

Cele, jakie stawia przed sobą ministerstwo, są ambitne. - W przyszłym roku z budżetem 15,5 mln złotych zatrudnimy 3560 skautów, którzy przebadają 1,5 mln dzieci w całym kraju - zapowiedział Witold Bańka. 

W założeniach nowa inicjatywa ma sprawić, że skauci dotrą nie tylko do największych miast, ale także do małych szkół w mniejszych ośrodkach. - Dotrzemy do miejsc, do których nikt wcześniej nie docierał. W Polsce jest około pięciu tysięcy szkół, w których uczy się mniej niż 100 uczniów - przypomniał minister sportu i turystyki.

Program SKAUT ma być prowadzony przez wiele kolejnych lat. 

- To program wieloletni. Dzieci do testowania na pewno nie zabraknie. Jestem głęboko przekonany, że to będzie trwały projekt - zapowiedział Witold Bańka. 

W Tokio będą sukcesy?

Minister sportu i turystyki nie ukrywał, że cieszy się z ostatnich sukcesów reprezentantów Polski. - To dobry czas dla polskiego sportu - powiedział, przypominając ostatnie sukcesy koszykarzy, siatkarek, siatkarzy, wioślarzy i kajakarzy.

Nieuchronnie zbliżają się igrzyska w Tokio, które rozpoczną się 24 lipca 2020 roku. - Mam nadzieję, że będą udane. Być może będziemy mieli trzy drużyny w dyscyplinach drużynowych, co byłoby wielkim wyczynem - nie ukrywał Witold Bańka. 

Szef resortu sportu nie ukrywał też, że wiąże duże nadzieję z przedstawicielami dyscypliny, którą sam z sukcesami uprawiał. 

- Lekkoatletyka ma się naprawdę dobrze. Celem numer jeden są igrzyska w Tokio. Cztery lata w Rio nie było tak dobrze, ale myślę, że w Tokio nasi reprezentanci w „królowej sportu” powinni zdobyć kilka medali - przewidywał. 

Czas podsumowań 

Czteroletnia kadencja Witolda Bańki jako ministra sportu powoli dobiega końca. Niezależnie od wyniku wyborów parlamentarnych, od 1 stycznia przyszłego roku zostanie on przewodniczącym Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). W rozmowie z naszym portalem podsumował krótko działania resortu od 2015 roku. 

- Jestem dumny z unikalnych programów, ale także z indywidualnych kontraktów sportowców ze spółkami Skarbu Państwa. Zawsze chciałem dbać o pełen komfort przygotowań sportowców. Mam czyste sumienie, że zrobiliśmy wszystko, aby nasi sportowcy mieli optymalne warunki do przygotowań - zapewniał. 

Minister wspomniał też o zmianach legislacyjnych w sporcie i turystyce, który wdrożył jego resort. 

- Ważny były też zmiany w ustawie o sporcie czy Kodeks Dobrego Zarządzania. Delikatnie mówiąc polskie związki sportowe wciąż funkcjonują daleko od doskonałości. Sporo zmian było też w dziedzinie turystyki. Turystyczny fundusz gwarancyjny zabezpieczył Polaków przed ewentualnymi turbulencjami na rynku biur podróży - zakończył Witold Bańka. 

W ostatnich latach ministerstwo sportu i turystyki realizowało też inne projekty. Były to m.in. Narodowa Baza Talentów, Team 100, Klub czy SKS.  

Paweł Majewski, PolskieRadio24.pl 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Bańka: sportowcy są najlepszymi ambasadorami Polski za granicą

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 11:11
- Sport to jest też budowanie potęgi i siły państwa - przyznał Witold Bańka podczas konwencji programowej PiS w Katowicach. Minister sportu zapewnił o zbudowaniu w ostatnich latach systemowego finansowania polskiego sportu; zaapelował również o dalszą pracę na rzecz aktywnego społeczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Bańka: prezydenturę w WADA rozpocznę od odbudowy wizerunku tej agencji

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 17:35
- Kadencję na stanowisku prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej WADA rozpocznę w styczniu 2020 r. Zacznę od walki o to, żeby agencja była organizacją dużo bardziej przyjazną sportowcom, ale i efektywniejszą. Chodzi o odbudowanie jej wizerunku jako skutecznego nadzorcy polityki antydopingowej - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Witold Bańka, minister sportu i turystyki.
rozwiń zwiń