X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosjanie zagrożeni wykluczeniem z igrzysk. WADA wydała oświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 17:41
Rosyjskiej reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Tokio grozi dyskwalifikacja z powodu podejrzeń o fałszowanie danych z kontroli dopingowych. Jak poinformował dyrektor ds. mediów James Fitzgerald, Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) podejrzewa, że istnieją nieścisłości w przedstawionych przez moskiewskie laboratorium danych sportowców. Sprawą zajmuje się w Tokio komitet wykonawczy tej organizacji.
Audio
  • Rosja może zostać odsunięta od udziału w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio - podało radio Echo Moskwy, powołując się na doniesienia zachodnich mediów. Więcej ten temat nasz korespondent Maciej Jastrzębski (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/The Clay Machine Gun
  • WADA uważa, że w ciągu ostatnich 18 miesięcy otrzymywała informacje zmanipulowane w celu ukrycia systemowego stosowania dopingu przez rosyjskich sportowców
  • Po zajęciu stanowiska przez Agencję, Rosjanie będą mieli trzy tygodnie na złożenie wyjaśnień
  • Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) przedłużyło zawieszenie rosyjskiego związku, co oznacza, że sportowcy z tego kraju nie wystąpią pod swoją flagą w rozpoczynających się w piątek mistrzostwach świata w Dausze


Badanie niespójności

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) na poniedziałkowym spotkaniu komitetu wykonawczego w Tokio przedstawi raport o działalności moskiewskiego laboratorium. 

W oświadczeniu WADA napisano, że organizacja zbada "niespójności" w danych z kontroli w moskiewskim laboratorium przekazanych jej przez stronę rosyjską w styczniu. Jednocześnie agencja dała Rosjanom trzy tygodnie na wyjaśnienie sprawy.

Jeżeli agencji RUSADA udowodnione zostanie oszustwo w stosunku do tych danych, może to prowadzić do nałożenia sankcji za stosowanie instytucjonalnego dopingu w latach 2011-15.

RUSADA była zawieszona od 2015 roku w związku z aferą dopingową w Rosji w latach 2011-15. Dochodziło do tuszowania oraz manipulowania wynikami testów antydopingowych. W proceder zamieszanych było około tysiąca sportowców, a także trenerzy, działacze i funkcjonariusze państwowi.

Recydywa?

We wrześniu ubiegłego roku WADA zdecydowała się przywrócić pełnię praw członkowskich rosyjskiej agencji, ale postawiła wówczas kilka warunków. Jednym z nich było umożliwienie inspektorom WADA dostępu i pozyskania wszelkich danych z moskiewskiego laboratorium do 31 grudnia 2018 roku.

Między 17 a 21 grudnia delegacja WADA została wprawdzie wpuszczona do placówki i - jak napisano wówczas w komunikacie - "poczyniono postępy", jednak ostatecznie wyjechała praktycznie z niczym, gdyż strona rosyjska zgłosiła zastrzeżenia dotyczące braku wymaganej miejscowym prawem certyfikacji sprzętu wykorzystywanego przez inspektorów.

W styczniu przedstawiciele WADA przyjechali do laboratorium po raz drugi i tym razem wszystko przebiegło bez problemów, ale jednak z kilkunastodniowym opóźnieniem. "Komitet Wykonawczy WADA postanowił w dalszym ciągu wdrażać postanowienia z 20 września i będzie kontrolował, czy RUSADA spełnia wymogi światowego kodeksu antydopingowego" - napisano wtedy w komunikacie.

Wiele krajowych agencji antydopingowych, w tym polska, skrytykowało WADA za odwieszenie RUSADA już we wrześniu 2018.

kp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PjongCzang 2018: igrzyska bez Rosji, ale z dopingowym skandalem z udziałem rosyjskich sportowców

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 09:55
Igrzyska olimpijskie bez rosyjskiej flagi, bez rosyjskiego hymnu i strojów w narodowych barwach. MKOl podjął decyzję, która pociąga Rosję do odpowiedzialności za lata przyzwolenia na doping - jak bardzo ucierpi na tym rywalizacja w Pjongczangu? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata w Dosze 2019: PROGRAM I STARTY POLAKÓW

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 10:00
17. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce z udziałem 44. osobowej reprezentacji Polski zapowiadają się emocjonująco. Kiedy startują biało-czerwoni?
rozwiń zwiń