ME siatkarzy 2019: Rosja nie obroni tytułu. Z kim Polacy zagrają o finał?

2019-09-24, 11:39

Słoweńscy siatkarze mają powody do radości . Foto: PAP/EPA/ANTONIO BAT

W ćwierćfinale mistrzostw Europy reprezentacja Słowenii pokonała Rosję 3:1 i w półfinale zmierzy się z reprezentacją Polski.

Po raz pierwszy w historii mistrzostwa Europy siatkarzy rozgrywane są w czterech krajach – Francji, Belgii, Holandii i Słowenii. Mistrzowie świata - reprezentacja Polski - mierzą w kolejny tytuł. Z tej okazji portal PolskieRadio24.pl przygotował specjalny serwis.

MISTRZOSTWA EUROPY SIATKARZY 2019 - SERWIS SPECJALNY

Rosjanie to obrońcy tytułu mistrzów Europy. Dwa lata temu w finale pokonali 3:2 Niemców. W tegorocznej imprezie ze zwycięskiej ścieżki nie zboczyli aż do meczu ze Słowenią.

Zaledwie pięć dni wcześniej "Sborna" pokonała Słoweńców w grupie bez straty seta. Tym razem jednak gospodarze niesieni fantastycznym dopingiem dwunastu tysięcy fanów zagrali dużo lepiej. Zwyciężyli w dwóch pierwszych setach i pewnie zmierzali po wygraną.

W trzecim jednak przebudzili się Rosjanie, którzy od początku kontrolowali sytuację. Nie załamało to Słoweńców, którzy okazali się lepsi w czwartej partii i mogli rozpocząć świętowanie. W czwartkowym półfinale zmierzą się w Lublanie z Polakami. Początek meczu o 20.

Rosja - Słowenia - 1: 3 (23:25, 22:25, 25:21, 21:25)

Polscy siatkarze pokonali Niemców >>>

>>> ME siatkarzy 2019. Polska - Niemcy. Biało-czerwoni zagrają w półfinale turnieju