Puchar Polski: pewne zwycięstwo Legii Warszawa. Mistrzowie Polski rozpoczynają rywalizację

2019-09-26, 08:30

Jakub Bąk z Puszczy Niepołomice i Arvydas Novikovas (P) z Legii Warszawa podczas meczu 1/32 finału Pucharu Polski. Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Legia Warszawa bez większych problemów pokonała Puszczę Niepołomice 2:0 i zapewniła sobie awans do 1/16 finału Pucharu Polski. Warszawianie nie pozwolili rywalom wykorzystać atutu własnego boiska.

Mateusz Wieteska przyznał, że początek spotkania nie był zbyt udany dla stołecznej drużyny (IAR)
+
  • Warszawianie pewnie pokonali Puszczę
  • W czwartek odbędą się trzy ostatnie mecze tej fazy rozgrywek
  • Swoje umiejętności zaprezentują m.in. piłkarze Piasta Gliwice

Pierwszą dobrą okazję miał Nagy, który dobrze odnalazł się w polu karnym, ale przestrzelił z niezbyt dużej odległości. Chwilę później Węgier próbował uderzyć z szesnastego metra, jednak znów bez powodzenia.

W kolejnym ataku Legii nie popisał się Praszelik - młody zawodnik dostał świetne podanie, ale skiksował i nie zdołał trafić nawet w światło bramki.

Minuty mijały, Legia miała dużą przewagę, jednak miała też problem z tym, by udokumentować ją golem. Udało się to dopiero w 41. minucie, kiedy Mateusz Wieteska zgubił krycie w polu karnym i mocnym strzałem głową pokonał Mateusza Górskiego.

To właśnie 19-letni golkiper, który w ostatnich latach grał w młodzieżowych drużynach Ajaksu Amsterdam, był najlepszym aktorem tego spotkania. Mimo puszczonego gola spisywał się bez zarzutu, kilka razy zatrzymywał legionistów w bardzo groźnych sytuacjach.

Warszawianie nie potrafili zdobyć drugiego gola aż do 90. minuty meczu. Po szybkiej kontrze Kante wpadł w pole karne, zszedł na lewą nogę i wygrał pojedynek z Górskim, rozstrzygając losy tej rywalizacji.

W czwartek odbędą się trzy ostatnie mecze 1/32 finału. Rywalizację rozpocznie m.in. mistrz Polski Piast Gliwice, który uda się do Skierniewic, gdzie zagra z III-ligową Unią.

Ciekawie zapowiada się starcie beniaminka Ekstraklasy ŁKS-u Łódź ze spadkowiczem do pierwszej ligi Zagłębiem Sosnowiec. Łodzianie przegrali aż siedem ligowych spotkań z rzędu i liczą na przełamanie. Humory kibicom zechcą też piłkarze Odry Opole, którzy zajmują ostatnie miejsce w tabeli I ligi. W czwartek na własnym boisku zagrają z ekstraklasową Arką Gdynia.

Puszcza Niepołomice – Legia Warszawa 0:2 (0:1). Awans: Legia Warszawa.

Bramki: 0:1 Mateusz Wieteska (41-głową), 0:2 Jose Kante (90).

Żółte kartki – Legia Warszawa: Dominik Nagy, Igor Lewczuk.

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin). Widzów: 2 000.