PŚ siatkarzy: szybka wygrana na koniec. Polacy ze srebrnym medalem Pucharu Świata

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 15:00
Reprezentacja Polski wywalczyła drugie miejsce w siatkarskim Pucharze Świata. Zawodnicy Vitala Heynena bardzo pewnie wygrali z Iranem 3:0 (25:18, 25:18, 25:16) w ostatnim meczu turnieju. W wyniku zwycięstwa Polaków, trzecie miejsce przypadło Amerykanom.
Audio
  • W. Roman: Srebrny medal w PŚ przyjemnym podsumowaniem tego sezonu (IAR)
  • Witold Roman (były środkowy reprezentacji) uważa, że był to znakomity rok w wykonaniu reprezentantów Polski (IAR)
Polscy siatkarze
  • Brazylia jest już pewna zwycięstwa w turnieju
  • Wygrana z Iranem zapewniła Polsce drugie miejsce
  • W odróżnieniu od poprzednich edycji turniej ma w tym roku charakter wyłącznie towarzyski, prestiżowy i zarobkowy. Czołowe drużyny nie wywalczą bowiem prawa awansu na igrzyska olimpijskie

Polacy od początku do końca pewnie kontrolowali przebieg spotkania. Już na pierwszą przerwę techniczną schodzili z wysokim prowadzeniem (8:4). W ataku błyszczeli Leon, Kubiak i Muzaj, do tego świetnie pracował blokiem Karol Kłos. Pierwszą partię zakończył rezerwowy, Artur Szalpuk.

Drugą część rozpoczęła zepsuta zagrywka Kubiaka, lecz później dzięki znakomitej serii Polacy wyszli na prowadzenie 6:2. Wtedy wkradła się w polskie szeregi lekka dekoncentracja, dzięki czemu Irańczycy wyszli na prowadzenie 10:9. Vital Heynen szybko zareagował, prosząc o czas. Następnie nie do zatrzymania w ataku był Maciej Muzaj, co dało biało-czerwonym powrót na prowadzenie i wygrany set do osiemnastu.

Trzecia partia była już dobiciem podłamanych rywali. Polacy dominowali od początku do końca, swoje szanse wykorzystali też zmiennicy - Kaczmarek i Kochanowski. Polska zdobyła trzeci medal w tym sezonie - do brązu w Final Six i mistrzostwach Europy dołożyli srebro Pucharu Świata.

POLSKA 3-0 IRAN (25:18, 25:18, 25:16)

Polska: Maciej Muzaj, Wilfredo Leon, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Paweł Zatorski (libero) oraz Łukasz Kaczmarek, Marcin Komenda, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk, Jakub Kochanowski, Bartosz Kwolek, Damian Wojtaszek (libero).

Iran: Milad Ebadipour, Masoud Gholami, Ali Shafiei, Porya Yali, Amirhossein Esfandiar, Javad Karimisouchelmaei, Mohammadreza Hazratpourtalatappeh (libero).

Wyniki ostatniej 11. kolejki:
USA - Egipt 3:1 (22:25, 25:16, 25:14, 25:13)
Polska - Iran 3:0 (25:18, 25:18, 25:16)
Tunezja - Rosja 0:3 (16:25, 16:25, 15:25)
Włochy - Brazylia 0:3 (20:25, 22:25, 15:25)
Argentyna - Australia 3:0 (25:20, 25:21, 26:24)
Japonia - Kanada 3:2 (22:25, 25:20, 25:23, 23:25, 15:9)

3.SET

25:16 - Zepsuta zagrywka kończy mecz, Polska 3-0 Iran!

06:44

3.SET

24:15 - Celny atak Kaczmarka, pierwsza piłka meczowa!

06:43

3.SET

23:14 - Kłos sprytnie mija irański blok.

06:42

3.SET

21:12 - Kochanowski i Kaczmarek skutecznie w bloku.

3.SET

18:9 - Pojedynczy blok Leona, co za dominacja!

06:38

3.SET

17:9 - Drzyzga wystawia Kochanowskiemu, a ten pewnie kończy ze środka.

06:36

3.SET

16:8 - Punktuje kiwką Wilfredo Leon, zanosi się na krótki ostatni set! Przerwa techniczna.

06:35

3.SET

15:8 - Zgubieni Irańczycy, a Śliwka kończy środkiem.

3.SET

9:4 - Polacy grają blokiem, już pięć punktów przewagi.

06:29

3.SET

8:4 - Esfandiar zagrywa w aut, przerwa techniczna.

06:29

3.SET

7:3 - Nie do zatrzymania jest Muzaj! Kolejna wykończona akcja.

06:27

3.SET

6:1 - Punkt zagrywką, Kolaković wykorzystuje czas.

06:26

3.SET

5:1 - Kolejny mocny atak Muzaja.

06:25

3.SET

4:0 - Czwarty punkt! Muzaj z wykorzystaniem bloku.

06:24

3.SET

3:0 - Leon z lewego skrzydła, czy będzie to szybko wygrany set?

06:24

3.SET

2:0 - Polacy pewni przy siatce, skuteczny blok daje Polakom drugi punkt.

06:20

2.SET

25:18 - Udany blok, drugi set też wygrywamy do 18!

06:19

2.SET

24:18 - Mamy piłkę setową!

06:19

2.SET

23:18 - Atak po skosie Muzaja daje nam kolejny punkt.

06:18

2.SET

22:17 - Irańczycy psują zagrywkę.

06:16

2.SET

21:16 - Ofiarna gra Irańczyków nie ratuje ich przed stratą punktu, Polacy coraz bliżej wygrania drugiego seta. Kolaković prosi o czas.

06:14

2.SET

18:15 - Karol Kłos! Fantastyczna akcja i atak środkowego!

06:13

2.SET

17:14 - Znów Muzaj, tym razem po prostej.

06:11

2.SET

16:13 - Świetny serwis Leona, a potem akcję pewnie wykańcza Muzaj. Przerwa techniczna.

2.SET

9:10 - Heynen prosi o czas, sytuacja w tym secie wymknęła się Polakom spod kontroli.

2.SET

8:7 - Piłka uderzyła w antenkę, Iran wciąż walczy.

06:02

2.SET

8:5 - Michał Kubiak skutecznie atakuje z wykorzystaniem bloku, przerwa techniczna.

06:01

2.SET

6:4 - As serwisowy Esfandiara.

05:59

2.SET

6:2 - Wilfredo Leon atakuje po skosie, o czas prosi Kolaković.

05:58

2.SET

4:2 - Polacy skuteczni przy siatce - szczelny potrójny blok daje nam punkt.

05:56

2.SET

0:1 - Niecelny serwis Kubiaka na początek.

05:55

Lepsza skuteczność ataku i błędy rywali - to były główne przyczyny wygranej w pierwszej partii. Za chwilę siatkarze wrócą do gry.

05:53

1.SET

25:18 - Artur Szalpuk zamyka sprawę w pierwszym secie. Tymczasem Amerykanie wygrali z Egiptem 3:1, co oznacza, że Polacy aby zachować drugie miejsce muszą swój mecz wygrać.

05:52

1.SET

24:18 - Kaczmarek po wejściu na boisko pewnie kończy akcję. Piłka setowa.

05:51

1.SET

23:18 - Fatalne przyjęcie Wilfredo Leona.

05:50

1.SET

22:15 - Ofiarna interwencja Karola Kłosa, a potem punkt zdobyty przez Leona.

05:48

1.SET

20:14 - Kolejny raz Polacy punktują blokiem, kolejny czas dla Iranu.

05:47

1.SET

19:14 - Karimi psuje zagrywkę.

05:46

1.SET

18:13 - Podwójny blok Polaków, Kubiak do spółki z Kłosem zwiększają przewagę. Igor Kolaković, trener Irańczyków, prosi o czas.

05:44

1.SET

16:13 - Znów nasz kapitan radzi sobie w trudnej sytuacji, przerwa techniczna.

05:43

1.SET

15:12 - Kubiak rehabilituje się za błąd w przyjęciu, atakując z sytuacyjnej piłki.

05:41

1.SET

12:10 - Po długiej akcji punkt zdobywa Esfandiar.

05:39

1.SET

12:8 - Karol Kłos wita się z Irańczykami. Świetny atak ze środka.

05:38

1.SET

10:7 - Zgubiony polski blok, kończy Yali.

05:37

1.SET

9:6 - Powstrzymany blokiem Michał Kubiak.

05:36

1.SET

9:4 - Rozkręca się Maciej Muzaj, kolejna udana akcja następcy Bartosza Kurka!

05:35

1.SET

8:4 - Gholami kończy akcję autem, przerwa techniczna.

05:34

1.SET

6:4 - Esfandiar skuteczny w ataku.

05:33

1.SET

5:3 - Muzaj dał się zatrzymać przez potrójny blok.

05:32

1.SET

5:1 - Wilfredo Leon również dwa razy punktuje atakiem, świetny start Polaków!

05:31

1.SET

3:1 - Pierwsze punkty z gry, obie akcje kończy Bartłomiej Bieniek.

05:30

05.30 - Wielkie emocje czas: start! Rozpoczynają Irańczycy od zepsutej zagrywki.

05:29

05.28 - Polacy zaczynają w składzie: Maciej Muzaj, Wilfredo Leon, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Bartłomiej Bieniek, Karol Kłos i jako libero Paweł Zatorski.

05:26

05.26 - Odegrano hymny obu państw.

05:25

05.23 - W poniedziałek zwycięstwo w turnieju wywalczyła Brazylia.

>>> PŚ siatkarzy: Brazylijczycy nie zawiedli. "Canarinhos" zapewnili sobie zwycięstwo

05:21

05.20 - Dzień dobry! Zapraszamy na poranne emocje, które na pewno czekają nas podczas spotkania Polska - Iran. Jak wiemy z historii tych pojedynków, potrafią one rozbudzić lepiej niż mocna kawa.

Zobacz więcej na temat: SPORT Siatkówka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Polscy siatkarze pokonali Iran 3:0 (25:18, 25:18, 25:16) w swoim ostatnim spotkaniu Pucharu Świata siatkarzy. Biało-czerwoni zajęli w tabeli drugie miejsce. Zwycięstwo w turnieju zapewniła sobie reprezentacja Brazylii.

Brazylijscy siatkarze pokonali w Hiroszimie Japonię 3:1 (25:17, 24:26, 25:14, 27:25) w meczu dziesiątej kolejki Pucharu Świata. "Canarinhos" zapewnili sobie tym samym zdobycie trofeum po raz trzeci w historii. Na jedną kolejkę przed końcem turnieju wyprzedzają o cztery punkty reprezentację Polski.