PŚ w skokach w Wiśle. Kamil Stoch: dzisiejszy występ to mały krok do przodu i nagroda za wysiłek

2019-11-24, 15:15

Kamil Stoch podczas zawodów Pucharu Świata w Wiśle. Foto: PAP/Grzegorz Momot

- Po piątkowych skokach pozostał mi niedosyt. W sobotę było lepiej, a dziś wykonałem maleńki krok do przodu. Podium traktuję jako nagrodę za wysiłek i wolę walki do samego końca – skomentował swój występ w konkursie indywidualnym Kamil Stoch, który w Wiśle zajął trzecie miejsce.

Kamil Stoch podkreśla, że skupiał się wyłącznie na oddaniu poprawnego i bezpiecznego skoku (IAR)
+
  • W Wiśle-Malince zainaugurowano 41. edycję Pucharu Świata w skokach narciarskich
  • Groźny upadek zaliczył Piotr Żyła
  • W sobotnim konkursie drużynowym podopieczni trenera Michala Doleżala zajęli trzecie miejsce

PŚ w skokach: Kamil Stoch na trzecim miejscu. Groźny upadek Piotra Żyły w pierwszej seri

>>> TERMINARZ PŚ W SEZONIE 2019/2020

Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w pierwszym w tym sezonie indywidualnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Wygrał Norweg Daniel Andre Tande, a drugi był Słoweniec Anze Lanisek. Za skoki na odległość 118 i 126,5 m Stoch otrzymał łączną notę 224,2 pkt i przesunął się z 12. pozycji po pierwszej serii na trzecią.

Najlepszy w niedzielnych zawodach był Tande - 241,4 pkt (127 i 129 m), a drugą lokatę zajął Lanisek - 225,6 pkt (126 i 126). Dawid Kubacki był siódmy, ex aequo z prowadzącym na półmetku Niemcem Karlem Geigerem, zaś Maciej Kot - 25.

W sezonie 2019/2020 skoczkowie rywalizują w 41. edycji Pucharu Świata. Portal PolskieRadio24.pl z tej okazji przygotował specjalny serwis, w którym można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje związane z wydarzeniami na skoczniach.