Liga Mistrzów: 4 gole w 14 minut. Lewandowski zrobił show i został zmieniony: to była najlepsza rzecz

2019-11-27, 12:00

Piłkarski świat jest pod wrażeniem "koncertu" jaki we wtorkowym meczu Bayernu Monachium z Crveną Svezdą dał Robert Lewandowski. Polak w niecałe 15 minut zdobył cztery gole, a w 77. minucie spotkania został zmieniony. Fakt opuszczenia boiska przez bohatera meczu w wyjątkowy sposób został skomentowany przez rywali.

Robert Podoliński, podkreśla że Lewandowski wspina się na wyżyny umiejętności (IAR)
+
  • Robert Lewandowski był bohaterem wtorkowego spotkania
  • Bayern Monachium wygrał 6:0, a Polak zdobył cztery bramki
  • Lewandowski rozpoczął strzelanie w 53. minucie spotkania w stolicy Serbii, kiedy wykorzystał rzut karny, a kolejne gole dołożył w 60., 64. i 68. - zmieniając wynik w niecały kwadrans z 1:0 na 5:0

Kapitanowi reprezentacji Polski już po raz drugi w karierze udało się zdobyć cztery gole w jednym spotkaniu Champions League, ale tym razem był pod tym względem najszybszy w historii rozgrywek, zajęło mu to 14 minut i 31 sekund. Poprzednio dokonał tego jeszcze w barwach Borussii Dortmund, a jego "ofiarą" w sezonie 2012/13 był Real Madryt.

Cały piłkarski świat jest pod wrażeniem formy polskiego napastnika. "Galowy występ"; "Historyczne strzelanie"; "Najszybsze strzelanie". Media przypominają, że to nie pierwszy taki wyczyn Polaka.

Roberta Lewandowskiego doceniają także dziennikarze, byli piłkarze, a ci, którzy mieli okazję spotkać się z "Lewym" na boisku są z tego powodu niezwykle dumni.

Pod wrażeniem występu Polaka był także Gary Lineker.

Robert Lewandowski w 77. minucie meczu zszedł z boiska, ten fakt w ciekawy sposób odnotował oficjalny profil Crvenej Zvezda: zdecydowanie najlepsza rzecz jaka wydarzyła się w tej połowie.

Polak jest piąty w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów. Ma w swoim dorobku 63 trafienia w tych rozgrywkach. To daje mu piąte miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Do czwartego, Karima Benzemy, traci zaledwie jedną bramkę.

Liga Mistrzów: kolejny popis Lewandowskiego. Cztery gole w kwadrans

Mistrzowie Niemiec wygrali wszystkie dotychczasowe mecze w tej edycji Champions League i do 1/8 finału awansują z pierwszego miejsca. W ostatnim meczu podejmą Tottenham Hotspur pod wodzą nowego szkoleniowca Jose Mourinho.

Tottenham także jest już pewny awansu do kolejnej fazy. W pierwszym meczu z nowym szkoleniowcem na ławce "Koguty" pokonały u siebie Olympiakos Pireus 4:2, choć do 19. minuty przegrywały dwiema bramkami.