Serie A. Napoli odrobiło straty i wygrało z Brescią, Milik i Zieliński na placu boju

2020-02-22, 07:40

Piłkarze SSC Napoli podczas meczu z Brescią w ramach Serie A . Foto: PAP/EPA/FILIPPO VENEZIA

SSC Napoli wygrało na wyjeździe z Brescią 2:1 w jedynym piątkowym meczu 25. kolejki włoskiej Serie A. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński pojawili się na boisku w drugiej połowie.

• To czwarte zwycięstwo Napoli w pięciu ostatnich spotkaniach Serie A
  • Liderem tabeli jest Juventus Turyn. Napoli obecnie zajmuje szóste miejsce
  • Dokończenie 25. kolejki w sobotę i w niedzielę

Mający coraz mniejsze szans na utrzymanie beniaminek objął prowadzenie w 26. minucie po trafieniu Wenezuelczyka Jhona Chancellora. Do przerwy było 1:0, ale wystarczyło dziewięć minut drugiej połowy, by wynik się odwrócił.

Najpierw Lorenzo Insigne wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką czeskiego obrońcy Alesa Mateju, a po kolejnych pięciu minutach zza pola karnego przymierzył lewą nogą Hiszpan Fabian Ruiz i zdobył efektownego gola.

Milik pojawił się na boisku w 67. minucie, a Zieliński w 76. Pierwszy z Polaków w końcówce został ukarany żółtą kartką.

Napoli dzięki trzem punktom z dorobkiem 36 awansowało na szóstą pozycję, ale trzy kolejne drużyny w tabeli mają po 35 i mecz w 25. kolejce dopiero przed sobą.

Liderem jest walczący o dziewiąty z rzędu tytuł Juventus Turyn, któremu jednak od miesiąca nie udało się wygrać dwóch meczów Serie A z rzędu. W sobotę zespół Wojciecha Szczęsnego będzie miał świetną okazję, by przełamać tę niemoc, gdyż na wyjeździe zmierzy się z zamykającym zestawienie SPAL. Barwy ekipy z Ferrary reprezentuje trzech Polaków: Thiago Cionek, Arkadiusz Reca i Bartosz Salamon, który jednak w tym sezonie jeszcze nie zagrał.

Szanse SPAL na pozostanie w Serie A wydają się być już tylko matematyczne. Zespół gra słabo, przegrał cztery ostatnie mecze i do miejsca gwarantującego utrzymanie traci już osiem punktów.

"Juve" z 57 pkt o jeden wyprzedza stołeczne Lazio i o trzy Inter Mediolan.