more_horiz
Wiadomości

FC Porto, Sporting i Benfica Lizbona wspierają rząd w walce z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 18:19
Najbardziej utytułowane kluby Portugalii FC Porto, Sporting i Benfica Lizbona wsparły rząd tego kraju w walce z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Pomoc polega na wsparciu finansowym oraz udostępnieniu dla chorych i personelu medycznego klubowych obiektów.
FC Porto, Sporting i Benfica Lizbona wsparły rząd w walce z epidemią koronawirusa
FC Porto, Sporting i Benfica Lizbona wsparły rząd w walce z epidemią koronawirusaFoto: Shutterstock/photo-oxser/Oleh Dubyna/cristiano barni/PAP/EPA/MÁRIO CRUZ/MIGUEL A. LOPES
  • Benfica wsparła rząd przekazując na walkę z koronawirusem milion euro
  • W Portugalii zakażonych jest już ponad 14 tys. osób a zmarło 409

Dotychczas najbardziej hojna okazała się dyrekcja Benfiki Lizbona, która na walkę z koronawirusem SARS-CoV-2 przekazała z klubowej kasy ponad 1 mln euro. Skierowane na konto ministerstwa zdrowia środki trafiły na zakup materiałów ochronnych oraz sprzętu medycznego dla portugalskich szpitali.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ibrahimović ryzykuje? Napastnik trenuje w Szwecji <<< 

Jak poinformowały w komunikacie władze stołecznego klubu, osobną darowiznę na rzecz publicznej służby zdrowia przekazali na początku kwietnia również piłkarze pierwszego zespołu.

- Łącznie za tą kwotę udało się już kupić m.in. 51 tys. masek, 540 tys. rękawic ochronnych, 750 gogli, a także 750 sztuk specjalistycznej odzieży - poinformowała w oświadczeniu dyrekcja portugalskiego klubu.


Jego władze ujawniły, że w ostatnich dniach Benfica Lizbona przekazała też 5,5 ton żywności za pośrednictwem instytucji charytatywnych dla bezdomnych i ubogich rodzin w całym kraju.

W ostatnich dniach wsparcie w walce z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 udzieliły też rządowi Portugalii inne czołowe kluby tego kraju FC Porto i Sporting Lizbona. "Smoki" udostępniły personelowi medycznemu i chorym z lekkimi objawami Covid-19 część pomieszczeń na stadionie Dragao. Z kolei stołeczne "Lwy" przekazały do dyspozycji służb sanitarnych swoją największą halę sportową.


Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wzrosła w Portugalii w ciągu ostatniej doby o 29 nowych przypadków. Łącznie z powodu tej choroby zmarło już 409 osób. Zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 jest blisko 14 tys. osób.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Gwiazdy stracą najwięcej. PSG gotowe na obniżki pensji <<<

Szczegółowa mapa zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na świecie dostępna jest TUTAJ

rbmk

Zobacz także

Zobacz także