more_horiz
Wiadomości

Jurecki wraca do Polski. "Znalazł się na liście życzeń"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 07:55
Wielokrotny reprezentant Polski w piłce ręcznej Michał Jurecki w nowym sezonie zagra w Azotach Puławy - poinformował klub. W przypadku 35-letniego rozgrywającego to powrót do krajowej ekstraklasy, a ostatnio był zawodnikiem niemieckiego SG Flensburg-Handewitt.
Michał Jurecki
Michał Jurecki Foto: shutterstock.com/MaciejGillert
  • Występujący na lewym rozegraniu zawodnik w reprezentacji kraju rozegrał prawie 200 meczów. W dorobku ma wicemistrzostwo świata z 2007 i brązowy medal z 2009 oraz 2015 roku
  • Z Vive Kielce triumfował w Lidze Mistrzów w 2016 roku i siedem razy zdobył mistrzostwo Polski. Występował też m.in. w Chrobrym Głogów, HSV Hamburg i TuS N-Luebbecke

- Michał znalazł się na liście życzeń, jaką przedstawił nam trener Lars Walther. To jeden z dwóch graczy, których życzyłby sobie nowy szkoleniowiec. Drugim jest bośniacki środkowy rozgrywający Josip Peric. Na dziś udało nam się dopiąć transfer Michała Jureckiego. Co do gracza z Bośni sprawa na razie jest otwarta, ale raczej będziemy rekomendowali trenerowi budowanie zespołu w oparciu o krajowych zawodników. Ten temat pozostawiamy otwarty – podkreślił prezes Azotów Jerzy Witaszek.


Jak zaznaczono w komunikacie, Walther przedstawił listę 20 zawodników, z którymi chciałby współpracować w nowym sezonie. Z obecnego składu zabrakło na niej Pawła Podsiadły, Bartosza Kowalczyka i Pawła Grzelaka.

Dodano, że oficjalna prezentacja Jureckiego nastąpi wszystko wróci do normy po ugaszeniu paraliżującej obecnie wiele działań pandemii.

W zakończonym przedwcześnie z powodu koronawirusa sezonie Azoty zajęły w ekstraklasie czwarte miejsce. 

kp

Zobacz także

Zobacz także