Bundesliga: Hertha - Augsburg. Piątek znowu strzela. Polak przypieczętował wygraną

2020-05-30, 19:57

Piłkarze Herthy Berlin pokonali u siebie FC Augsburg 2:0 (1:0) w sobotnim meczu 29. kolejki Bundesligi. W drugiej połowie na boisku pojawił się napastnik gospodarzy Krzysztof Piątek, który w doliczonym czasie gry zdobył bramkę dla Herthy. Dla Polaka to drugi gol w drugim kolejnym ligowym meczu.

Z dobrej serii naszych napastników cieszy się Piotr Czachowski, były reprezentant Polski. (IAR)
+
  • Hertha w czterech meczach po wznowieniu rozgrywek wygrała trzy razy, a w jednym meczu zremisowała
  • Piątek wcześniej zdobył bramkę w meczu z Lipskiem

"Stara Dama" osłabiona

W wyjściowym składzie berlińczyków po raz kolejny zabrakło Krzysztofa Piątka, mimo, że polski napastnik w środowym meczu z RB Lipsk zdobył gola dającego "Starej Damie" remis (2:2). Trener Bruno Labbadia znowu postawił na Vedada Ibisevicia.

Bundesliga: przełamanie Krzysztofa Piątka. Polak zapewnił Herthcie remis

Nawet na ławce rezerwowych Herthy zabrakło natomiast błyszczącego ostatnio Matheusa Cunhi oraz Marvina Plattenhardta, którzy w meczu z Lipskiem doznali lekkiego wstrząśnienia mózgu.

Mecz zaczął się spokojnie, a piłkarze nie forsowali tempa. W trzynastej minucie szansę na zdobycie gola miał wspomniany wcześniej Ibisević. Bośniacki weteran próbował przelobować Andreasa Luthe, jednak bramkarz Augsburga był na posterunku. Hertha coraz mocniej przeważała, a goście nie potrafili przeprowadzić groźnych ataków.

Zasłużone prowadzenie

W 23. minucie przewaga gospodarzy została udokumentowana golem. Po dośrodkowaniu Petara Pekarika na bramkę uderzył Dodi Lukebakio. Luthe odbił strzał Belga, jednak piłka trafiła do Javairo Dilrosuna, który pewnym strzałem otworzył wynik meczu.

Kolejne minuty wcale nie zmieniły obrazu gry. Nadal groźniejsi byli berlińczycy. W 36. minucie na bramkę uderzał Ibisević, ale Luthe zdołał przenieść piłkę nad poprzeczkę. Dwie minuty później golkiper Augsburga obronił kolejny strzał Bośniaka.

Do przerwy dominowała Hertha, jednak gospodarze nie zdobyli kolejnego gola, chociaż szansę miał m.in. Marko Grujić. Po 45 minutach drużyna z Berlina prowadziła jedną bramką.

Augsburg przejmuje inicjatywę

Podopieczni Heiko Herrlicha na drugą połowę wyszli bardziej zmotywowani. Już w 47. minucie mogli wyrównać. Bramkarz gospodarzy Rune Jarstein niepewnie interweniował po dośrodkowaniu Noaha Sarenzena-Baaze. Do piłki dobiegł Carlos Gruezo, jednak Jarstein zdołał odbić strzał Ekwadorczyka na rzut rożny. Dwie minuty później szansę na podwyższenie prowadzenia miał natomiast Lukebakio, ale nie trafił czysto w piłkę po dośrodkowaniu Vladimira Daridy.

W kolejnych minutach to goście grali bardziej ofensywnie. Najlepszy strzelec Augsburga Florian Niederlechner, który na boisku pojawił się dopiero po przerwie, miał dwie dobre szanse na zdobycie bramki. W 55. minucie Austriak został zablokowany przez Dedricka Boyatę. Pięć minut później z prawej strony dośrodkował Stephan Lichtsteiner, jednak strzał głową Niederlechnera był minimalnie niecelny.

Piątek znów strzela!

Krzysztof Piątek pojawił się na murawie w 64. minucie. Polski napastnik zmienił Lukebakio. Były piłkarz AC Milan początkowo nie błyszczał na murawie Stadionu Olimpijskiego w Berlinie. W 71. minucie żółtą kartkę za faul na Piątku otrzymał stoper gości Felix Uduokhai.

W końcówce meczu, gdy wydawało się, że Augsburg stracił impet, zespół z Bawarii raz jeszcze zaatakował. W 86. minucie minimalnie obok bramki uderzył Georg Teigl, a trzy minuty później bardzo mocnym strzałem popisał się Marko Richter. Piłka zatrzymała się jednak na poprzeczce.

Gdy wydawało się, że berlińczycy mogą mieć kłopot z utrzymaniem wyniku, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry gospodarze wyszli z szybką kontrą.

Darida wyłożył piłkę Piątkowi, a Polak w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Augsburga, ustalając wynik meczu!

Dla polskiego napastnika to trzeci ligowy gol w barwach Herthy, ale pierwszy zdobyty z akcji.

"Stara Dama" udowodniła natomiast, że po wznowieniu rozgrywek znajdują się w świetnej formie. W czterech ostatnich meczach podopieczni Bruno Labbadii zdobyli dziesięć punktów.