Puchar Włoch: Arkadiusz Milik nie zagra z Interem? Włoskie media nie mają wątpliwości

W sobotni wieczór SSC Napoli zagra u siebie z Interem Mediolan w drugim z meczów rewanżowych półfinału Pucharu Włoch. Według włoskich mediów w pierwszym składzie gospodarzy znajdzie się Piotr Zieliński. Zabraknie natomiast Arkadiusza Milika, który jest coraz mocniej łączony z przejściem do Juventusu. 

2020-06-13, 12:58

Puchar Włoch: Arkadiusz Milik nie zagra z Interem? Włoskie media nie mają wątpliwości
Arkadiusz Milik. Foto: shutterstock.com/Gennaro Di Rosa
  • "Corriere dello Sport" i Sky Sports Italia wytypowały składy na nadchodzący mecz
  • Obie redakcje są zgodne co do nieobecności Milika 
  • Niedawno telewizja RAI informowała, że polski napastnik zdecydował się na przejście do Juventusu 

Powiązany Artykuł

Ronaldo 1200.jpg
Puchar Włoch: Juventus pierwszym finalistą. Awans nie przyszedł "Starej Damie" łatwo

W piątek wznowiono piłkarską rywalizację we Włoszech po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Juventus zremisował w Turynie z AC Milan 0:0, co wystarczyło mu, by awansować do finału, który ma odbyć się w środę w Rzymie. 

Juventus czeka na rywala 

Rywala dla "Starej Damy" wyłoni sobotnie spotkanie Napoli z Interem. W dużo lepszej sytuacji będą gospodarze. Jeszcze przed wybuchem pandemii podopieczni Gennaro Gattuso wygrali bowiem w Mediolanie 1:0. 

Według przedmeczowych przewidywań "Corriere dello Sport" i Sky Sports Italia w podstawowej jedenastce neapolitańczyków znajdzie się Piotr Zieliński. Środkowy pomocnik ma być jednak jedynym reprezentantem Polski, który rozpocznie mecz od pierwszej minuty. Na ławce rezerwowych ma zacząć Arkadiusz Milik.

REKLAMA

Mało niewiadomych 

Dziennikarze obydwu redakcji są dość zgodni w typowaniu składów obu drużyn. W przypadku Napoli różnią się tylko w jednym wypadku. Według "Corriere dello Sport" w środku pola ma zagrać Allan, z kolei zdaniem Sky Sports Italia Gattuso postawi na Fabiana Ruiza, który zresztą zdobył gola w pierwszym meczu. 

Również w składzie Interu wątpliwości dziennikarzy budzi tylko jedno miejsce. Według "CdS" Antonio Conte da szansę stoperowi Andrei Ranocchii, natomiast Sky Sports Italia widzi w składzie Stefana de Vrija. 

Transfer coraz bliżej 

Nieobecność Milika może być spowodowana sytuacją związaną z jego ewentualnym odejściem z Napoli po sezonie. Kontrakt napastnika wygasa za rok i nie ma wielkich szans na to, że zostanie przedłużony.

REKLAMA

Powiązany Artykuł

milik 1200 f.jpg
RAI: Arkadiusz Milik powiedział "tak" Starej Damie. Hitowy transfer faktem?

Nadchodzące okienko transferowe będzie więc dla włodarzy klubu z południa Italii ostatnią szansą, by sprzedać Polaka za wysoką sumę.

Problem w tym, że polski napastnik najbardziej chciałby przejść do odwiecznego rywala - Juventusu. Telewizja RAI poinformowała nawet, że Milik dogadał się już w tej sprawie z mistrzami Włoch. Władze Napoli miały postawić napastnikowi ultimatum: jeśli zdecyduje się na odejście, do końca sezonu nie będzie mógł liczyć na regularną grę. 

Przewidywany skład Napoli: Davide Ospina; Gennaro Di Lorenzo, Nikola Maksimović, Kalidou Koulibaly, Mario Rui; Fabian Ruiz (Allan), Diego Demme, Piotr Zieliński; Matteo Politano, Dries Mertens, Lorenzo Insigne

REKLAMA

Przewidywany skład Interu: Samir Handanović; Milan Skriniar, Stefan De Vrij (Andrea Ranocchia), Alessandro Bastoni; Antonio Candreva, Nicolo Barella, Marcelo Brozović, Ashley Young; Christian Eriksen; Romelu Lukaku, Lautaro Martinez

pm 

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej