Ekstraklasa: Jagiellonia - Legia. Rozczarowanie w Białymstoku, lider nie zachwycił

2020-06-24, 22:23

Pomocnik Legii Bartosz Slisz (z lewej) walczy o piłkę z Martinem Pospisilem z Jagiellonii . Foto: PAP/Artur Reszko

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali u siebie bezbramkowo z Legią Warszawa w środowym meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Wobec porażki Piasta Gliwice, warszawianie umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli.

• Goście zagrali bez Tomasa Pekharta, który doznał kontuzji na rozgrzewce
  • Obie drużyny nie miały zbyt wielu okazji do zdobycia goli i ostatecznie nie padła żadna bramka

Ekstraklasa: Lechia zabiła marzenia Piasta o tytule. Mistrz Polski z drugą porażką z rzędu

Podczas rozgrzewki przed meczem kontuzji doznał czeski napastnik Legii Tomas Pekhart. Trener Aleksandar Vuković w jego miejsce wystawił Waleriana Gwilię, co oznaczało, że w wyjściowym składzie legionistów nie było nominalnego napastnika.

Gospodarze bez konkretów

Gospodarze rozpoczęli mecz bez kompleksów dla lidera tabeli. Już w czwartej minucie jagiellończycy mogli prowadzić. Bartosz Bida pognał lewą stroną i wycofał do środka. W polu karym znalazł się Martin Pospisil, ale strzał Czecha zewnętrzną częścią stopy nie był precyzyjny.

Czeski pomocnik drużyny z Białegostoku Martin Pospisil uważa, że Jagiellonia mogła wygrać ten mecz. (IAR) 0:22
+

W piętnastej minucie niecelnie uderzył natomiast kapitan Jagiellonii Taras Romanczuk. Gospodarze byli częściej przy piłce, chociaż trzeba przyznać, że podopieczni Iwajło Petewa nieczęsto atakowali bramkę strzeżoną przez Radosława Majeckiego. W 18. minucie po rzucie rożnym doszło do zamieszania w polu karnym Legii. Piłka odbiła się od Bogdana Tiru, jednak wyszła poza boisko.

Nudy do przerwy

Legioniści byli dość ospali. W 23. minucie z rzutu wolnego mocno kopnął Bartosz Slisz. Skończyło się tylko na rzucie rożnym. Na boisku działo się niewiele, a strzałów celnych brakowało. W 36. minucie Damiana Węglarza próbował zaskoczyć Domagoj Antolić, ale serbski pomocnik nie trafił w bramkę.

Obraz gry do przerwy się nie zmienił. Okazji było jak na lekarstwo, strzałów celnych zabrakło. W efekcie nikogo nie dziwił bezbramkowy remis po pierwszych 45 minutach.

Gol ze spalonego i dalsze nudy

Druga połowa także nie zaczęła się  z wysokiego C. W 49. minucie zespołową akcję przeprowadzili gospodarze, jednak Maciej Makuszewski strzelał ze zbyt ostrego kąta, by czysto i celnie uderzyć. Z czasem inicjatywę przejęła Legia. Warszawianie w 55. minucie trafili nawet do siatki.

Ekstraklasa: Lech - Pogoń. Lech przeważał, ale nie był skuteczny

Paweł Stolarski dograł z prawej strony przed bramkę, a Gwilia mocnym strzałem nie dał szans Węglarzowi. Sędzia Jarosław Przybył nie uznał jednak gola. Powtórki pokazały, iż Stolarski znajdował się na spalonym.

Bramek zabrakło

Białostoczanie także mieli swoje szanse do zdobycia gola. W 66. minucie głową niecelnie uderzył Ivan Runje, a minutę później blisko szczęścia był Makuszewski, którego jednak świetnym wślizgiem zablokował Igor Lewczuk. Trzy minuty później w odpowiedzi o krok od otwarcia wyniku był Mateusz Cholewiak, który jednak przegrał pojedynek z Węglarzem.

Pomocnik Legii szukał swojej bramki. W 82. minucie Cholewiak uderzył ponownie. Nie kopnął jednak celnie. Legioniści mieli rzut rożny, po którym dobrze interweniował Węglarz. W końcówce nieco ożywienia do gry gospodarzy wniósł Jesus Imaz, jednak jedno pozostało niezmienne: przy ulicy Słonecznej zabrakło bramek.

Z bezbramkowego remisu mogą być umiarkowanie zadowoleni i jedni i drudzy. Warszawianie, wobec wcześniejszej porażki Piasta Gliwice z Lechią Gdańsk, powiększyli przewagę nad najgroźniejszym konkurentem w tabeli. Białostoczanie pozostali natomiast w grze o europejskie puchary.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:0.

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Jakov Puljić, Bartosz Bida, Maciej Makuszewski, Bogdan Tiru. Legia Warszawa: Bartosz Slisz, Paweł Stolarski.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 3 636.

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz - Andrej Kadlec, Ivan Runje, Bogdan Tiru, Jakub Wójcicki (57. Zoran Arsenić) - Maciej Makuszewski (84. Tomas Prikryl), Ariel Borysiuk (60. Jesus Imaz), Martin Pospisil, Taras Romanczuk, Bartosz Bida - Jakov Puljić.

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska, Igor Lewczuk, Michał Karbownik - Paweł Wszołek, Domagoj Antolić (74. Andre Martins), Bartosz Slisz, Walerian Gwilia, Luquinhas (68. Maciej Rosołek) - Mateusz Cholewiak.

Trener Legii Aleksandar Vuković twierdzi, że remis jest sprawiedliwym wynikiem. (IAR) 0:28