X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

ME na żużlu: Madsen dominuje w Bydgoszczy. Smektała w pierwszej dziesiątce

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 22:03
Duńczyk Leon Madsen wygrał w Bydgoszczy drugą rundę żużlowych mistrzostw Europy. Drugie miejsce zajął rodak zwycięzcy Mikkel Michelsen, a trzeci był Rosjanin Grigorij Łaguta. Najlepszy z Polaków - Bartosz Smektała zajął 9. miejsce.
Bartosz Smektała (kask czerwony), David Bellego z Francji (niebieski), Krzysztof Kasprzak z Polski (biały) i Szwed Peter Ljung (żółty) w jednym z wyścigów podczas 2. rundy żużlowych mistrzostw Europy
Bartosz Smektała (kask czerwony), David Bellego z Francji (niebieski), Krzysztof Kasprzak z Polski (biały) i Szwed Peter Ljung (żółty) w jednym z wyścigów podczas 2. rundy żużlowych mistrzostw EuropyFoto: PAP/Tytus Żmijewski
  • Leon Madsen w minioną sobotę zwyciężył także w Toruniu w pierwszej rundzie mistrzostw Europy i prowadzi w klasyfikacji generalnej zawodów
  • Następna runda mistrzostw Europy 15 lipca w Gnieźnie

Druga odsłona tegorocznych zmagań o tytuł najlepszego żużlowca Starego Kontynentu nie przyniosła wielkich emocji, choć kilka wyścigów mogło się podobać. Szczególnie ciekawe były te z udziałem czołówki klasyfikacji po pierwszym turnieju i startującego w grodzie nad Brdą z dziką kartą Emila Sajfutdinowa. Rosjanin, który swoją przygodę rozpoczynał w Bydgoszczy, świetnie wykorzystywał znajomość toru.

To właśnie za jego sprawą trybuny przy ul. Sportowej 2 podniosły się po raz pierwszy, gdy po słabym starcie, z okrążenia na okrążenie Rosjanin rozpędzał swój motocykl, by ostatecznie na metę wpaść na drugiej pozycji.

PAP Bartosz Zmarzlik 1200.jpg
Bartosz Zmarzlik: pod taśmą nie ma ludzi z przypadku [NASZ WYWIAD]

Samotnym liderem, po dwóch seriach startów, z kompletem punktów był Brytyjczyk Robert Lambert. Gonili go podobnie jak w pierwszych zawodach w Toruniu Duńczycy Nicki Pedersen i Leon Madsen. Świetnie na bydgoskim owalu radził sobie także drugi z Rosjan Grigorij Łaguta, a po słabszym starcie na otwarcie zawodów do walki o czołówkę włączył się także Mikkel Michelsen. Najlepszy z Polaków Bartosz Smektała startując w kratkę, nie był w stanie włączyć się do walki o pierwszą szóstkę.

Kapitalną walką w 16. biegu popisał się Czech Vaclav Milik, który po przejechaniu dwóch okrążeń po szerokiej wyprzedził wszystkich rywali i dowiózł cenne trzy punkty. Przed ostatnią serią startów na czele stawki był Sajfutdinow, a za nim mając tylko jeden punkt mniej plasowali się Michelsen i Lambert. W walce o bezpośredni awans do finału liczyli się jeszcze Łaguta, Madsen i Pedersen, zapowiadała się więc ciekawa końcówka serii zasadniczej.

Bezpośredni awans do ostatniego biegu dnia już w 17 wyścigu zapewnił sobie Sajfutdinow. Rosjanin bez problemów pokonał Smektałę, Michelsena i Lamberta. To samo chwilę później uczynił jego rodak Łaguta, który dzięki wygranej z Pedersenem mógł szykować się do walki o wygraną w grodzie nad Brdą.

Niesamowicie mocny był wyścig ostatniej szansy, w którym tylko dwa pierwsze miejsca premiowały zawodników do walki o zwycięstwo w drugiej rundzie SEC. Swoją szansę w pełni wykorzystali Madsen i Michelsen, co oznaczało, że finał wieczoru będzie pojedynkiem rosyjsko – duńskim.


Pod taśmą ostatniego biegu stanęło trzech medalistów ubiegłorocznego cyklu SEC i startujący z dziką kartą Sajfutdinow. Rywalizacja narodowa wypadła zdecydowanie na korzyść Duńczyków. Świetnie spod taśmy wyszedł Sajfutdinow, ale pierwszy łuk fenomenalnie rozegrał Madsen, który objął prowadzenie i nie oddał go do mety. Walka o pozostałe miejsca trwała do samej mety i ostatecznie za Madsenem przyjechał jego rodak Michelsen, a potem Łaguta i Sajfutdinow.

Dzięki zwycięstwu w Bydgoszczy, po dwóch rundach SEC na czele klasyfikacji przejściowej jest Madsen, mając na koncie 26 punktów. Dwa oczka mniej mają Pedersen i Lambert. Najlepszy z Polaków, Smektała z 18 punktami zajmuje szóstą pozycję.

Czytaj także:

Na tegoroczny cykl indywidualnych mistrzostw Europy składa się pięć turniejów - kolejne odbędą się w Gnieźnie (15 lipca), Rybniku (22 lipca) oraz wielki finał ponownie w Toruniu (29 lipca).

Shutterstock Ekstraliga żużel 1200F.jpg
Żużlowe Grand Prix Polski: nie będzie inauguracji we Wrocławiu

Wyniki drugiej rundy ME na żużlu:
1. Leon Madsen (Dania) 14 + 1. miejsce w finale
2. Mikkel Michelsen (Dania) 13 + 2. miejsce w finale
3. Grigorij Łąguta (Rosja) 13 + 3. miejsce w finale
4. Emil Sajfutdinow (Rosja) 14 + 4. miejsce w finale
5. Robert Lambert (W. Brytania) 10
6. Nicki Pedersen (Dania) 10
7. Andriej Kudriaszow (Rosja) 8
8. Timo Lahti (Finlandia) 8
9. Bartosz Smektała (Polska) 7
10. David Bellego (Francja) 6
11. Vaclav Milik (Czechy) 6
12. Peter Ljung (Szwecja) 5
13. Michael Jepsen Jensen (Dania) 4
14. Kacper Woryna (Polska) 4
15. Kai Huckenbeck (Niemcy) 3
16. Krzysztof Kasprzak (Polska) 1
17. Kamil Brzozowski (Polska) 0

Klasyfikacja po dwóch rundach:
1. Leon Madsen (Dania) 26
2. Nicki Pedersen (Dania) 24
3. Robert Lambert (W. Brytania) 24
4. Mikkel Michelsen (Dania) 23
5. Grigorij Łaguta (Polska) 20
6. Bartosz Smektała (Polska) 18
7. Timo Lahti (Finlandia) 16
8. Emil Sajfutdinow (Rosja) 14
9. Andriej Kudriaszow (Rosja) 13
10. Kacper Woryna (Polska) 12
11. Vaclav Milik (Czechy) 12
12. David Bellego (Francja) 12
13. Bartosz Zmarzlik (Polska) 10
14. Krzysztof Kasprzak (Polska) 8
15. Michael Jepsen Jensen (Dania) 7
16. Kai Huckenbeck (Niemcy) 6
17. Peter Ljung (Szwecja) 6
18. Igor Kopeć-Sobczyński (Polska) 1
19. Kamil Brzozowski (Polska) 0

Czytaj także

Żużlowe Grand Prix: kolejne rundy odwołane. W kalendarzu zostały tylko cztery turnieje

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 17:24
W tegorocznym cyklu żużlowych mistrzostw świata pozostały tylko cztery turnieje. We wtorek organizatorzy poinformowali o odwołaniu Grand Prix w Rosji i Niemiec. Inauguracyjne zawody mają się odbyć 1 sierpnia we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ME na żużlu: inauguracja dla Leona Madsena. Bartosz Zmarzlik poza finałem w Toruniu

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2020 20:36
Duńczyk Leon Madsen wygrał w Toruniu pierwszą z pięciu rund mistrzostw Europy na żużlu (SEC). Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Robert Lambert, a trzeci był Nicki Pedersen. Jedyny w finałowej stawce Polak Bartosz Smektała zajął czwartą lokatę.
rozwiń zwiń