Bundesliga: Bayern zdemolował Eintracht. Lewandowski popisał się hat trickiem

2020-10-24, 17:22

Robert Lewandowski. Foto: PAP/EPA/LUKAS BARTH / POOL

Bayern Monachium pokonał u siebie Eintracht Frankfurt (5:0) w meczu 5. kolejki niemieckiej Bundesligi. Trzy gole na Allianz Arenie strzelił kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

• Tytułu broni Bayern Monachium
  • W ostatnim spotkaniu Bawarczycy rozbili Atletico Madryt w pierwszym meczu grupowym Ligi Mistrzów (4:0)
  • Mistrz Niemiec w ostatniej kolejce Bundesligi pewnie pokonał Arminię Bielefeld (4:1)

Robert Lewandowski idzie do sądu. Pozwał Cezarego Kucharskiego

Już w 10. minucie wynik spotkania otworzył Robert Lewandowski, któremu podawał Kingsley Coman. Polak zdobył ósmą bramkę w tegorocznym sezonie.

Bawarczycy nie zwalniali tempa na Allianz Arenie. Zaledwie kilka minut później kapitan reprezentacji Polski dołożył kolejnego gola przeciwko Eintrachtowi Frankfurt. Tym razem "Lewemu" asystował Joshua Kimmich.

Do przerwy żadna z drużyn nie zdobyła już bramki. Piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 2:0 dla gospodarzy.

Po zmianie stron monachijczycy ruszyli do ataku. W 60. minucie wynik podwyższył Lewandowski, który popisał się hat trickiem. Polakowi podawał Douglas Costa.

Nie minęło dziesięć minut jak Leroy Sane zdobył czwartą bramkę dla Bayernu.

W doliczonym czasie gry wynik meczu na Allianz Arenie ustalił Jamal Musiala. Gospodarze rozgromili Eintracht Frankfurt 5:0.

Liderem Bundesligi pozostaje zespół RB Lipsk, który pokonał Herthę Berlin 2:1. Bayern Monachium zajmuje drugie miejsce ze stratą jednego punktu do lidera.

Kolejny mecz Bawarczycy zagrają na wyjeździe z Lokomotiwem Moskwa w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Początek spotkania we wtorek 27 października o godz. 18.55.

5. kolejka Bundesligi

Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt 5:0 (2:0)

Bramki: R. Lewandowski - 10, 26, 60, L. Sane - 72, J. Musiala - 90+1

Sędzia: Markus Schmidt (Stuttgart)

Bayern: Neuer (c) – B. Sarr, Boateng, Alaba, A. Davies (Lucas Hernandez) – Kimmich, Müller (Javi Martinez), Goretzka – Coman (Musiala), Lewandowski (Choupo-Moting), Costa (Sane)

Eintracht: Trapp – Tuta, Hasebe (c), Hinteregger – Toure (Barkok), Ilsanker (Sow), Rode, Zuber (Chandler) – Dost, Kamada (Younes), Andre Silva (D. da Costa)

La Liga. El Clasico: FC Barcelona - Real Madryt. Nokaut na Camp Nou, "Królewscy" zaskoczyli w hicie

Wyniki 5. kolejki Bundesligi:

Bayern Monachium 5 - Robert Lewandowski 10, 26, 60, Leroy Sane 72, Jamal Musiala 90

FSV Mainz 2 - Jean-Philippe Mateta 23, 36
Borussia Moenchengladbach 3 - Lars Stindl 15, Jonas Hoffman 76-karny, Matthias Ginter 83