Premier League: Southampton Bednarka zatrzymał lidera Everton

2020-10-25, 18:14

Jan Bednarek (c). Foto: PAP/EPA/Frank Augstein / POOL

Southampton, z Janem Bednarkiem w składzie, pokonał u siebie prowadzących w tabeli piłkarzy Evertonu 2:0 w meczu 6. kolejki Premier League. Bramki dla "Świętych" zdobyli James Ward-Prowse i Che Adams.

• Everton mimo przegranej utrzymał prowadzenie w tabeli Premier League
  • Jan Bednarek rozegrał cały mecz

Oba gole gospodarze zdobyli w pierwszej połowie i przy obu asystami popisał się Danny Ings.

Eredivisie: PSV Eindhoven zmaga się z koronawirusem. Sześciu piłkarzy zakażonych

Bednarek rozegrał całe spotkanie i razem z kolegami z defensywy skutecznie powstrzymał Dominica Calverta-Lewina, który w pięciu poprzednich meczach zdobył siedem bramek. To był jego pierwszy w tym sezonie ligowy mecz, w którym nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Everton kończył spotkanie w dziesiątkę, bo w 72. minucie czerwoną kartką ukarany został Francuz Lucas Digne.

- Nie zagraliśmy dobrze. Southampton był lepszy i zasłużył na zwycięstwo. Czasami nie jest się w najlepszej dyspozycji. Nam się to przydarzyło akurat po serii bardzo dobrych spotkań. Musimy iść naprzód z tym samym nastawieniem i wiarą w siebie - powiedział na antenie Sky Sports trener Evertonu Carlo Ancelotti.

Southampton z dziesięcioma punktami awansował na piąte miejsce w tabeli. Everton ma o trzy więcej i mimo porażki utrzymał prowadzenie. Również 13 punktów zgromadził drugi Liverpool, który już w sobotę pokonał Sheffield United 2:1. Obrońcy tytułu ustępują liderowi gorszym bilansem bramek. Trzecia jest Aston Villa z punktem straty, ale również jednym zaległym spotkaniem.