Puchar Niemiec: Bayern Monachium w szoku po sensacyjnej porażce z Holstein Kiel

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 10:07
- To potężne rozczarowanie. Pokazaliśmy na boisku determinację, dlatego to tym bardziej irytujące, że straciliśmy gola na 2:2 w ostatniej akcji spotkania. Kończymy przygodę z Pucharem Niemiec i mamy bardzo dużo pracy przed sobą - mówił Hansi Flick, trener Bayernu Monachium, po sensacyjnej porażce mistrzów Niemiec w pucharowym starciu z drugoligowcem Holstein Kiel.
Piłkarze Bayernu Monachium podczas serii rzutów karnych w starciu w Kiel
Piłkarze Bayernu Monachium podczas serii rzutów karnych w starciu w KielFoto: EPA/FOCKE STRANGMANN
  • Obrońcy tytułu Bayern Monachium sensacyjnie przegrali w trzeciej rundzie piłkarskiego Pucharu Niemiec. Bawarczycy odpadli na wyjeździe po rzutach karnych z drugoligowym Holstein Kiel
  • Robert Lewandowski pojawił się na boisku w 74. minucie

Lewandowski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisko wszedł w 74. minucie. Wówczas faworyzowany Bayern prowadził z ekipą z Kilonii jeszcze 2:1.

Puchar Niemiec: sensacja w Kilonii. Drugoligowiec odprawił Bayern Lewandowskiego

W 14. minucie do siatki gospodarzy trafił Serge Gnabry, w 37. wyrównał pomocnik Fin Bartels, a na początku drugiej połowy gola dla Bawarczyków strzelił Leroy Sane.

Spotkanie rozgrywano w trudnych warunkach, przy silnym wietrze i padającym śniegu, choć murawa była w dobrym stanie. Ambitni gospodarze cały czas dążyli do zmiany rezultatu i w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry dopięli swego.

Po dośrodkowaniu z lewej strony gola głową strzelił Hauke Wahl. Trener Bayernu Hansi Flick, oglądający mecz w grubej czapce, złapał się za głowę...

Dogrywka nie przyniosła goli, więc o wszystkim musiały zdecydować rzuty karne. W pięciu pierwszych seriach nikt się pomylił. Lewandowski podszedł jako pierwszy - grecki golkiper Ioannis Gelios wyczuł jego intencję i był dość bliski odbicia piłki, ale ta wpadła tuż obok słupka.

Przy stanie 5-5 w serii karnych pomylił się Hiszpan Marc Roca, wprowadzony pod koniec drugiej połowy - jego strzał obronił Gelios. Po chwili Bartels wykorzystał "jedenastkę" dla gospodarzy i sensacja stała się faktem.

- Przez cały czas wierzyliśmy, że dziś wieczorem możemy sprawić wielką niespodziankę. Powiedzieliśmy sobie, że wykorzystamy wszystkie rzuty karne i tak zrobiliśmy. Ale ogólnie myślę, że zanotowaliśmy bardzo dobry występ i zasłużyliśmy na ten awans - przyznał Bartels, jeden z bohaterów wieczoru.

Podczas konferencji prasowej trener Bayernu nie krył zawodu.

- Jesteśmy w szoku. To potężne rozczarowanie. Pokazaliśmy na boisku determinację, dlatego to tym bardziej irytujące, że straciliśmy gola na 2:2 w ostatniej akcji spotkania. Kończymy przygodę z Pucharem Niemiec i mamy bardzo dużo pracy przed sobą. Musimy być w defensywie bardziej zwarci, zamykać przestrzenie i grać skuteczniej pressingiem – mówił Hansi Flick.

W szampańskich nastrojach byli z kolei piłkarze gospodarzy. – Nie wierzyliśmy w to przed pierwszym gwizdkiem. Mamy za sobą świetny mecz, dokonaliśmy cudu, to było niesamowite! Nie mieliśmy nic do stracenia, wyeliminowaliśmy Bayern Monachium. W szatni poleje się piwo! – odpowiadał rozemocjonowany kapitan Holstein, Hauke Wahl.

Bundesliga: Robert Lewandowski zostanie w Bayernie na dłużej?

Bayern po raz pierwszy od 17 lat poniósł porażkę w Pucharze Niemiec z drużyną z niższej klasy.

Monachijski klub jest rekordzistą pod względem triumfów w tych rozrywkach - sięgnął po Puchar Niemiec 20 razy.

W poprzednich sezonie Bayern wygrał również m.in. Ligę Mistrzów i triumfował w Bundeslidze, w której obecnie jest liderem po 15. kolejce.

Holstein zajmuje trzecie miejsce w drugiej lidze.

W kolejnej rundzie Pucharu Niemiec rywalem tej drużyny będzie również drugoligowy Darmstadt 98.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Robert Lewandowski, który niezwykle profesjonalnie podchodzi do swojej pracy, na ostatnim treningu Bayernu Monachium lekko się rozluźnił.

Robert Lewandowski awansował na 22. miejsce w rankingu najbardziej bramkostrzelnych piłkarzy w historii. Dzięki zdobytemu w meczu z Borussią Moenchengladbach 522. golowi w karierze kapitan reprezentacji Polski dogonił w klasyfikacji legendarnego Zico.

Obrońcy tytułu Bayern Monachium sensacyjnie przegrali w trzeciej rundzie piłkarskiego Pucharu Niemiec. Bawarczycy odpadli na wyjeździe po rzutach karnych z drugoligowym Holstein Kiel. Robert Lewandowski pojawił się na boisku w 74. minucie.