Trudny weekend Drągowskiego i Szczęsnego, Lewandowski i Zieliński z golami. Kadrowicze w mieszanych nastrojach

2021-01-18, 08:45

Robert Lewandowski. Foto: PAP/EPA/Alexander Hassenstein / POOL

Miniony weekend nie był szczególnie udany dla golkiperów reprezentacji Polski. Tylko Łukasz Fabiański zdołał zachować czyste konto, natomiast Bartłomiej Drągowski wpuścił aż 6 goli. Zdecydowanie więcej powodów do radości mieli gracze ofensywni - Robert Lewandowski i Piotr Zieliński zaliczyli po trafieniu, a Dawid Kownacki odblokował się po okresie strzeleckiej posuchy.

• Robert Lewandowski, Piotr Zieliński i Dawid Kownacki strzelili po bramce dla swoich zespołów
  • Do składu West Bromwich Albion wrócił Kamil Grosicki
  • Jedynie Łukasz Fabiański zachował czyste konto spośród bramkarzy reprezentacji Polski

Lewandowski otworzył wynik wygranego 2:1 meczu Bayernu Monachium z Freiburgiem. Była to już 21. bramka kapitana reprezentacji Polski w tym sezonie Bundesligi. 90 minut w barwach Herthy Berlin rozegrał z kolei Krzysztof Piątek. Snajper miał dwie dogodne szanse na zdobycie gola, ale najpierw lepszy okazał się bramkarz FC Koeln, a następnie Piątek nie chybił. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Bundesliga: Bayern Monachium ma zwycięstwo, a Lewandowski kolejny rekord. Oczko "Lewego"

Cały mecz w ekipie Augsburga zaliczył Rafał Gikiewicz. Golkiper wpuścił dwa gole, a jego zespół uległ Werderowi Brema 0:2. Popularny "Giki" nie miał żadnych szans przy bramkach rywali. W 58. minucie gry na boisku pojawił się również Robert Gumny.

W 2. Bundeslidze bramkę strzelił Dawid Kownacki. Jego Fortuna Duesseldorf rozbiła 3:0 Erzgebirge Aue. To trzeci gol polskiego napastnika w tym sezonie.

Koszmar Drągowskiego i Glika

Aż sześciokrotnie piłkę z siatki wyciągał z kolei Bartłomiej Drągowski. Bramkarza Fiorentiny trudno winić za utratę któregokolwiek gola w meczu z Napoli - Polak był nawet bliski obronienia rzutu karnego, ale strzał Insigne "przełamał" jego ręce. Gola rodakowi efektownym uderzeniem zza pola karnego strzelił Piotr Zieliński. To jego 5. gol w 20 meczach dla ekipy spod Wezuwiusza w tym sezonie.

Ostatnia kolejka Serie A może pojawić się również w sennych koszmarach Kamila Glika. Stoper reprezentacji Polski strzelił gola samobójczego w przegranym 1:4 spotkaniu Benevento z Crotone. W barwach zwycięskiej ekipy nie mógł wystąpić Arkadiusz Reca, ponieważ był zawieszony za żółte kartki.

Dwa gole w niedzielnym hicie Inter - Juventus (2:0) wpuścił Wojciech Szczęsny. Polak nie mógł zrobić zbyt wiele przy trafieniach Vidala i Barelli. 90 minut w barwach Torino rozegrał Karol Linetty. "Byki" bezbramkowo zremisowały ze Spezią.

Powrót "Grosika", Fabiański na zero

Do składu West Bromwich Albion powrócił Kamil Grosicki. Skrzydłowy kadry Jerzego Brzęczka po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się w podstawowym składzie ekipy Sama Allardyce'a. "Grosik" rozegrał dobre zawody - pomógł wywalczyć rzut karny i stworzył kolegom kilka dogodnych sytuacji, zanim w 69. minucie opuścił plac gry. WBA pokonało na wyjeździe Wolverhampton 3:2.

Dobrze spisał się również Łukasz Fabiański, który zachował czyste konto w zwycięskim meczu West Hamu. "Młoty" pokonały 1:0 Burnley. Całe spotkanie w barwach Southampton rozegrał Jan Bednarek. "Święci" przegrali 0:2 z Leicester City, które awansowało na drugie miejsce w tabeli Premier League. Przegrał również Mateusz Klich i jego Leeds United. Drużynę "Pawi" pokonało Brighton (1:0).