Liga Europy: Milan wypuścił z rąk zwycięstwo. Crvena Zvezda wyrównała w osłabieniu

2021-02-18, 21:10

PIłkarze Crvenej Zvezdy po strzeleniu drugiej bramki . Foto: PAP/EPA/ANDREJ CUKIC

Trener Crvenej Zvezdy Belgrad Dejan Stanković ma powody do radości. Jego zespół w ostatnich sekundach doprowadził do remisu 2:2 w meczu Ligi Europy i utarł nosa Milanowi, co byłemu piłkarzowi Interu i Lazio sprawiło zapewne szczególną satysfakcję.

Szkoleniowiec gości Stefano Pioli dokonał w składzie sześciu zmian w porównaniu z ostatnim ligowym meczem ze Spezią. Na ławce usiedli między innymi Zlatan Ibrahimović i Hakan Calhanoglu. Mimo to, Milan potrafił już w pierwszym meczu zapewnić sobie komfort przed spotkaniem rewanżowym.

Liga Europy: Manchester United lepszy od Realu Sociedad. Show Bruno Fernandesa

W pierwszej połowie z powodu zagrania ręką nie został wprawdzie uznany gol Theo Hernandeza, jednak jeszcze przed przerwą prowadzenie włoskiej drużynie dał samobójczym golem Radowan Pankow.

Gospodarze po przerwie z animuszem ruszyli do odrabiania strat i dopięli swego już w 52. minucie. Rzut karny na bramkę zamienił Gabończyk Guelor Kanga, który precyzyjnym strzał w róg bramki nie dał szans rzucającemu się w dobrą stronę Donnarummie. To jednak nie podłamało milanistów, którzy nie chcieli zadowolić się bramkowym remisem.

W 61. minucie rzut karny wykorzystał ten, któremu system VAR "zabrał" wcześniej trafienie - Theo Hernandez. Gdy po czerwonej kartce dla Milana Rodicia wydawało się, że Serbowie już się nie podniosą, w ostatnich sekundach meczu do remisu doprowadził rezerwowy napastnik Milan Pawkow, strzelając bramkę głową. Dzięki tej akcji, sprawa awansu pozostaje otwarta.