- Boruc dołączył do Legii w sezonie 2020. Wcześniej grał w Bournemouth
- Golkiper grał przy Łazienkowskiej w latach 1999-2005
Rozmowy między Borucem i władzami Legii trwały już od kilku dni. - Zrobimy wszystko, by został przy Łazienkowskiej. Sam musi także dostosować się do naszych ograniczeń i podjąć decyzję czy tak będzie czy nie - mówił wcześniej Dariusz Mioduski, prezes klubu.
SERWIS SPECJALNY - KAZIMIERZ GÓRSKI
Oznacza to, że w wyniku negocjacji doświadczony bramkarz zgodził się na obniżkę wynagrodzenia. Dotychczas były reprezentant Polski zarabiał około 500 tys. euro rocznie.
Kilka dni temu Artur Boruc zdobył z Legią Warszawa swoje drugie w karierze mistrzostwo Polski. Po pierwszy tytuł z "Wojskowymi" sięgnął prawie dwie dekady temu, w sezonie 2001/2002. Po bezbramkowym remisie Rakowa Częstochowa z Jagiellonią Białystok, Legia zapewniła sobie mistrzostwo, a bramkarz lidera Ekstraklasy liczył 41 lat i 67 dni. Boruc został tym samym najstarszym mistrzem Polski w historii.
Czytaj także:
Legia Warszawa w 28. kolejce Ekstraklasy podejmie na Łazienkowskiej Wisłę Kraków. Początek spotkania w sobotę 1 maja o godz. 15.00.
red/Meczyki.pl