MŚ w sztafetach: świetna dyspozycja polskich sprinterek. Złoto i srebro biało-czerwonych

2021-05-02, 20:25

Polki (od lewej): Paulina Guzowska, Kamila Ciba, Klaudia Adamek i Marlena Gola, cieszą się po biegu 4x200 m. Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Paulina Guzowska, Kamila Ciba, Klaudia Adamek i Marlena Gola wywalczyły złoty medal w biegu na 4x200 m w nieoficjalnych mistrzostwach świata sztafet w Chorzowie. Polki rezultatem 1.34,98 poprawiły rekord kraju. Wcześniej Magdalena Stefanowicz, Klaudia Adamek, Katarzyna Sokólska i Pia Skrzyszowska zdobyły srebro w biegu na 4x100 m.

• Sztafeta 4x200 metrów jest rzadko rozgrywana
  • Biało-czerwoni mają już w dorobku cztery medale chorzowskiej imprezy

Dwa medale Polaków w Chorzowie. Joanna Jóźwik: to nie jest typowa sztafeta

Sztafeta 4x200 m jest bardzo rzadko rozgrywana. Poprzedni rekord Polski w tej konkurencji pochodził z 1975 roku i wynosił 1.35,5.

Dobrą formę pokazały też reprezentantki Polski startujące w "klasycznej" sztafecie 4x100 m.  Magdalena Stefanowicz, Klaudia Adamek, Katarzyna Sokólska i Pia Skrzyszowska sięgnęły po srebrne medale.

Polki miały czas 44,10 i przegrały jedynie z Włoszkami. Trzecie były Holenderki. Dzień wcześniej biało-czerwone zapewniły sobie udział w igrzyskach olimpijskich.

To trzeci i czwarty medal biało-czerwonych w Chorzowie.

Dzień wcześniej Patryk Dobek i Joanna Jóźwik wywalczyli złoto w sztafecie mieszanej 2x2x400 m, po srebrny na dystansie 4x100 m przez płotki sięgnęli Zuzanna Hulisz, Krzysztof Kiljan, Klaudia Wojtunik i Damian Czykier. Oba te biegi rozstawne nie są na co dzień rozgrywane, to raczej konkurencje pokazowe.