more_horiz
Wiadomości

PlusLiga: Mariusz Wlazły zostaje w Treflu Gdańsk. "Wspaniałe miejsce na siatkarskiej mapie Polski"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 19:19
Duet atakujących – Mariusz Wlazły i Kewin Sasak – w sezonie 2021/2022 nadal będzie reprezentować barwy Trefla Gdańsk. Legenda polskiej siatkówki związała się z klubem rocznym kontraktem, natomiast 24-letni Kewin Sasak, dla którego będzie to czwarty sezon w szeregach "Gdańskich lwów" podpisał dwuletnią umowę z możliwością przedłużenia o rok.
Mariusz Wlazły
Mariusz WlazłyFoto: print screen/treflgdansk.pl
  • Mariusz Wlazły przeszedł do Trefla po 17 latach gry w PGE Skrze Bełchatów 
  • W ostatnich dniach klub z Gdańska poinformował, że umowę przedłużył trener drużyny Michał Winiarski 

Ze Skry do Trefla. Wlazły zostaje w Gdańsku

Mariusz Wlazły do Trefla Gdańsk dołączył rok temu, przenosząc się nad Bałtyk po 17 latach w PGE Skrze Bełchatów. W minionych rozgrywkach ikona polskiej siatkówki wystąpiła w 25 meczach, zdobywając w nich 408 punktów, co daje średnią ponad 16 "oczek" w każdym ze spotkań. Blisko 40-krotnie atakujący posyłał w stronę przeciwników asy serwisowe, a jego skuteczność w ataku wyniosła 50 procent. Po plusligowych starciach Wlazły trzykrotnie został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkań. W szatni "Gdańskich lwów" pełni on także rolę mentora i dzieli się swoim doświadczeniem, wspierając rozwój młodych zawodników. Jak podkreśla sam zawodnik, w Gdańsku świetnie czuje się cała jego rodzina.

Trefl Michał Winiarski 1200F.jpg
PlusLiga: Michał Winiarski na dłużej w Treflu Gdańsk. "Idealnie wpisał się w filozofię naszego klubu"

- Bardzo się cieszę, że w kolejnym sezonie także będę reprezentował barwy Trefla Gdańsk. Cała moja rodzina świetnie się tutaj czuje, życie w Gdańsku ma ogromnie dużo zalet. Sam Trefl Gdańsk to także wspaniałe miejsce na siatkarskiej mapie Polski i trenuje oraz gra się tutaj z czystą przyjemnością. To, czego zabrakło w minionym sezonie i na co czekam w kolejnych rozgrywkach, to wypełnione po brzegi trybuny Eergo Areny i głośny doping naszych kibiców. Mam nadzieję, że zasmakujemy tego już niedługo – mówi Mariusz Wlazły, który związał się z klubem roczną umową.

Sasak przedłużył umowę z Treflem

Drugim atakującym "Gdańskich lwów" będzie Kewin Sasak. Dla 24-latka będzie to już czwarty sezon w Treflu Gdańsk, a z roku na rok pełni on coraz ważniejszą rolę w zespole. W swoim pierwszym sezonie w PlusLidze pokazał się na boisku w dziewięciu meczach, w kolejnych rozgrywkach oglądaliśmy go w 24 spotkaniach, w których zdobył 27 punktów, a w minionym sezonie w 27 meczach punktował 170 razy. 139 "oczek" zdobył w ataku, 15 bezpośrednio z pola zagrywki, a 16-krotnie skutecznie blokował przeciwników. Po wyjazdowym meczu z Aluronem CMC Wartą Zawiercie w listopadzie ubiegłego roku został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania i była to jego pierwsza statuetka MVP w karierze.


- Bardzo się cieszę, że zostaję na kolejne dwa sezony w Gdańsku. Bardzo zależało mi na dalszej współpracy z trenerem Michałem Winiarskim, a także z Mariuszem Wlazłym. Świetnie się tutaj czuję, mogę się dalej rozwijać, także cieszę się, że chęci były po obu stronach i mogę kontynuować swoją przygodę dalej w Treflu – mówi Kewin Sasak, który związał się z klubem dwuletnią umową z możliwością przedłużenia o rok.

LN Polska siatkówka 1200F.jpg
Liga Narodów siatkarzy: kadra Heynena w Spale już prawie w komplecie

Zalety tego duetu atakujących podkreśla także trener Michał Winiarski. - Mariusz i Kewin to świetnie uzupełniająca się para atakujących – jeden bardzo doświadczony, drugi młody, przed którym jest jeszcze dużo, dużo grania. Mariusz mimo już wieloletniej kariery prezentuje cały czas naprawdę wyśmienity poziom. Mam nadzieję, że i w przyszłym roku dopisze mu zdrowie, co najmniej tak, jak w minionych rozgrywkach i nadchodzący sezon także będzie bardzo dobry w jego wykonaniu. Z Kewinem będę współpracował już trzeci rok. Z sezonu na sezon robi on ogromny postęp i wierzę, że przyszłe rozgrywki będą tymi, w których jego forma się ustabilizuje i będzie on stanowił jeszcze silniejszy punkt całego zespołu – mówi trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski.

Czytaj także:

red/Treflgdansk.pl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem