Liga rosyjska: Krychowiak i Rybus nie zagrają w Lidze Mistrzów. Asysta Szymańskiego w ostatniej kolejce

2021-05-16, 16:14

Grzegorz Krychowiak. Foto: PAP/Mikhail Japaridze

W ostatniej kolejce sezonu 2020/21 ligi rosyjskiej Lokomotiw Moskwa wygrał z Uralem Jekaterynburg 1:0, ale nie zdołał wyprzedzić drugiego w tabeli Spartaka Moskwa, który zremisował 2:2 z Akhmatem Grozny. Miejsce dające udział w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów ekipie czerwono-białych uratował w końcówce meczu Victor Moses.

W spotkaniu Lokomotiwu z Uralem oprócz Krychowiaka wystąpił również Rafał Augustyniak, który jednak musiał przedwcześnie opuścić plac gry. 27-letni pomocnik wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę już w 27. minucie za faul na... Krychowiaku. Osłabionych rywali golem w 89. minucie pognębił Dmitri Rybchinskiy.

Na pocieszenie Krychowiakowi oraz Maciejowi Rybusowi pozostał Puchar Rosji, który Lokomotiv zdobył w środę. W finale ekipa "Loko" pokonała Krylję Sowietow Samara 3:1.

Emocji nie zabrakło także w meczu Spartaka, który rywalizował z rywalami zza miedzy o miejsce dające udział w eliminacjach do Champions League. Podopiecznym Domenico Tedesco wystarczał remis, aby utrzymać drugą lokatę, ale w 31. minucie za sprawą dwóch goli Vladimira Iljina przegrywali już 0:2. Skończyło się jednak 2:2 i to Spartak zachował nadzieję na grę w LM - losy korespondencyjnej rywalizacji dwóch moskiewskich drużyn odwrócili Quincy Promes w 54. minucie i Victor Moses 7 minut przed końcem podstawowego czasu gry.

W dobrym stylu sezon Premier Ligi zakończył Sebastian Szymański. Pomocnik reprezentacji Polski zaliczył asystę w wygranym przez Dynamo 3:2 derbowym meczu z CSKA Moskwa. Bilans 22-latka to gol i 6 ostatnich podań w 31 meczach tego sezonu. Ekipa byłego gracza Legii Warszawa zakończyła ligowe zmagania na 7. miejscu w tabeli.

Mistrzem Rosji po raz 8. w historii został Zenit Sankt Petersburg. Podopieczni Siergieja Siemaka wyprzedzili Spartak Moskwa o 8 punktów.