more_horiz
Wiadomości

Memoriał Kamili Skolimowskiej: Piotr Małachowski przed ostatnim startem w karierze. "Zamykam pewien etap"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 17:51
Dwukrotny srebrny medalista olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski zakończy piątego września karierę sportową udziałem w Silesia Lotto Memoriale Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie. - Zamykam pewien etap życia - powiedział lekkoatleta.
Piotr Małachowski
Piotr MałachowskiFoto: PAP/Hanna Bardo

- To nie jest tak, że z dnia na dzień podjąłem taką decyzję, lub zostałem zmuszony do niej przez kontuzję. Teraz tylko czeka mnie dopięcie kariery, ostatni start - powiedział dziennikarzom we wtorek.

Zawodnik WKS Śląska Wrocław dodał, że już od dwóch lat oswajał się z myślą o zakończeniu kariery. W 25. Memoriale Skolimowskiej startuje od początku, we wrześniu zrobi to po raz 12.

Podkreślił, że przyjaźnił ze zmarłą w 2009 r. specjalistką od rzutu młotem. Gdy żyła to spędzał z nią dużo czasu na zgrupowaniach, zawodach.

- Jestem chyba jednym z ostatnich, którzy startowali jeszcze z Kamilą i którzy jeszcze będą rywalizowali na Memoriale. Nie ma takiej możliwości, aby nie przyjął zaproszenia do wzięcia udziału w tej imprezie - dodał.

Posłuchaj
00:38 Piotr Małachowski o zakończeniu kariery.mp3 Piotr Małachowski o zakończeniu kariery

Jednak 38-letni dwukrotny srebrny medalista olimpijski (w Pekinie i Rio de Janeiro) w rzucie dyskiem (na IO w Tokio nie awansował do finału) w Chorzowie nie będzie w stanie zaprezentować wszystkich swoich umiejętności: - Teraz bawię się w sport, nie trenuję tak intensywnie. To będzie mój ostatni start i nawet gdybym rzucił 70 m, to nic by to nie zmieniło. Nie chcę nadwyrężać swojego zdrowia. Są małe urazy, których nie chcę powiększać.

Nie zadeklarował jasno co będzie robił po zakończeniu kariery, ale nie chce odchodzić ze świata sportu. Potwierdził, że piątego września także dyskiem rzuci jego syn, Henryk. Jednak Małachowski nie chce na siłę czynić z niego sportowca, ale tylko w ten sposób pokazać mu jaki piękny jest sport.

Chorzowska arena będzie gościć Memoriał Skolimowskiej czwarty raz w rzędu, a drugi raz z kolei impreza znalazła się w cyklu World Athletics Continental Tour Gold. Wstęp kibiców na zawody będzie darmowy. Według informacji przekazanej podczas wtorkowej konferencji prasowej będzie ich mogło wejść 25 tys.


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem