more_horiz
Wiadomości

Paweł Fajdek rapuje. Natchnieniem Piotr Małachowski. "Za jego dobre imię gotów wystrzelić magazynek"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 15:18
Lekkoatleci Paweł Fajdek, Robert Urbanek, Bartłomiej Stój i Damian Kamiński wybrali nietuzinkowy sposób, by pożegnać kończącego karierę Piotra Małachowskiego. Sportowcy nagrali utwór w konwencji gangsta rapu, w którym wspominają wspólne przygody i upamiętniają osiągnięcia kolegi.
Paweł Fajdek wcielił się w rolę rapera
Paweł Fajdek wcielił się w rolę raperaFoto: Twitter/Marcin Rosengarten

Małachowski to jeden z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów ostatnich lat. Na igrzyskach w Pekinie (2008) i Rio de Janeiro (2016) zdobywał srebrne medale w rzucie dyskiem. W dorobku ma też mistrzostwo świata z Pekinu (2015) oraz dwa wicemistrzostwa (Berlin 2009, Moskwa 2013).

Stadion Śląski 1200 forum.jpg
Memoriał Kamili Skolimowskiej znajdzie się w Diamentowej Lidze? "Chcemy więcej"

Pożegnanie legendy 

Słynny dyskobol brał również udział w tegorocznych igrzyskach olimpijskich, ale nie udało mu się awansować do konkursu finałowego. Po raz ostatni w kole stanął podczas niedzielnego Memoriału Kamili Skolimowskiej. Małachowski pożegnał się z kibicami wynikiem 62,29 m i czwartą lokatą w konkursie.

W imprezie wziął udział również Paweł Fajdek, który wygrał konkurs rzutu młotem z rezultatem 79,60 m. Brązowy medalista igrzysk w Tokio wykazał się również innym talentem - muzycznym. Jego zwrotka w dedykowanym Małachowskiemu utworze "Dla Machałka" mogłaby zawstydzić niejednego rapera!

Fajdek ma nowe cele 

Podczas gdy Małachowski zakończył karierę, Fajdek z pewnością jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. W jego bogatej kolekcji medali brakuje bowiem olimpijskiego złota.

Czy jestem szczęśliwy? Zadowolony? Spełniony? Czy ten brązowy medal to jest to, o co walczyłem całe życie? Czy to dla tego krążka poświęciłem tak bardzo wiele? Tyle zniosłem? Moja odpowiedź brzmi nie! - napisał po igrzyskach czterokrotny mistrz świata, zapowiadając walkę o złoto mistrzowski w przyszłości.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem