US Open: Auger-Aliassime pierwszym Kanadyjczykiem w półfinale. Rewelacyjny 18-latek zatrzymany
21-letni Felix Auger-Aliassime został pierwszym Kanadyjczykiem w półfinale wielkoszlemowego US Open. Wcześniej ten etap nowojorskiego turnieju osiągnęła jego 19-letnia rodaczka Leylah Fernandez.
2021-09-08, 11:15
- US Open potrwa do 12 września
- Zawody na Flushing Meadows–Corona Park to ostatni Wielki Szlem w tym sezonie
- [...] Oboje jesteśmy w tym samym czasie w półfinale US Open. Nigdy nie przyszło mi do głowy, że coś takiego może się zdarzyć - stwierdził Auger-Aliassime po zwycięstwie nad 18-letnim Carlosem Alcarazem.
Powiązany Artykuł
Trenerem triumfatora jest Toni Nadal, wujek i były szkoleniowiec Rafaela Nadala.
Pierwszego seta Kanadyjczyk wygrał 6:3, a w drugim przy stanie 3:1 jego rywal skreczował; Hiszpan zgłosił problemy z prawą nogą. - Nie mam pojęcia, co się stało (przeciwnikowi). Do momentu przerwania mecz stał na dobrym poziomie - przyznał Auger-Aliassime. Z kolei Alcaraz dodał: "[...] Nie miałem wyboru. W pierwszej kolejności muszę zająć się swoim ciałem i zdrowiem".
REKLAMA
O finał rozstawiony z numerem 12. Auger-Aliassime zagra z Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem (2.), który pokonał Holendra Botica van de Zandschulpa 6:3, 6:0, 4:6, 7:5.
Również dwa spotkania ćwierćfinałowe odbyły się już w turnieju kobiet. 19-letnia Fernandez wygrała z Ukrainką Jeliną Switoliną (5.) 6:3, 3:6, 7:6 (7-5).
Wyświetl ten post na Instagramie.
W 1/2 finału zmierzy się z Białorusinką Aryną Sabalenką (2.), która pokonała Czeszkę Barborę Krejcikovą (8.) 6:1, 6:4.
REKLAMA
W kolejnych meczach ćwierćfinałowych US Open m.in. Szwajcarka Belinda Bencic (11.) - która wyeliminowała w poprzedniej rundzie Igę Świątek - zagra z Brytyjką Emmą Raducanu.
Wyniki wtorkowych meczów 1/4 finału singla mężczyzn:
Daniił Miedwiediew (Rosja, 2) - Botic van de Zandschulp (Holandia) 6:3, 6:0, 4:6, 7:5
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 12) - Carlos Alcaraz (Hiszpania) 6:3, 3:1, krecz Alcaraza
do rozegrania
Novak Djoković (Serbia, 1) - Matteo Berrettini (Włochy, 6)
Alexander Zverev (Niemcy, 4) - Lloyd Harris (RPA)
REKLAMA
REKLAMA