Liga Mistrzów: gol Ronaldo nie pomógł. Manchester United sensacyjnie przegrywa w doliczonym czasie gry

2021-09-14, 20:58

Piłkarze Young Boys cieszą się po wygranej . Foto: PAP/EPA/ALESSANDRO DELLA VALLE

Manchester United niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Young Boys Berno 1:2 w 1. kolejce grupy F piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bramkę dla gości zdobył Portugalczyk Cristiano Ronaldo. W grupie G Sevilla zremisowała u siebie z FC Salzburg Kamila Piątkowskiego 1:1.

• United prowadzili po golu "CR7", ale zaszkodziła im czerwona kartka dla Aarona Wan-Bissaki
  • Aż cztery rzuty karne oglądali natomiast kibice podczas pierwszej połowy meczu w Sewilli

Mecz mistrza Szwajcarii z wicemistrzem Anglii był dla Cristiano Ronaldo pierwszym w LM w barwach "Czerwonych Diabłów" od 2009 roku. Słynny Portugalczyk już w trzynastej minucie wyprowadził MU na prowadzenie.

Nie tylko Lewandowski w elicie. Polskie talenty w Serie A, Ligue 1, Premier League, Bundeslidze

Gol Ronaldo nic nie dał

"CR7" wykorzystał doskonałe podanie od swojego rodaka Bruno Fernandesa, który odegrał mu na szósty metr.

Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera przeważali, jednak sami skomplikowali sobie życie. W 35. minucie czerwoną kartkę za brutalny faul otrzymał bowiem Aaron Wan-Bissaka. Zaledwie trzy minuty później bliski wyrównania był Christian Fassnacht, który minimalnie przestrzelił.

Do przerwy prowadzili faworyci, lecz końcówka tej części gry należała do podopiecznych niemieckiego trenera Davida Wagnera.

W drugiej połowie Szwajcarzy od początku przeważali. Ich starania o gola przyniosły efekt w 66. minucie. Meschack Elia dograł z prawej strony, a Moumi Ngamaleu dołożył nogę i pokonał Davida De Geę.

Jak się okazało, to nie było ostatnie słowo Szwajcarów. Young Boys zdołali zdobyć gola na wagę wygranej już w doliczonym czasie meczu. Jordan Siebatcheu okazał się bohaterem. Fatalnei zachował się natomiast Jesse Lingard, który zbyt krótko podał do De Gei. Piłkę przechwycił Seibatcheu i zdobył gola.

Festiwal rzutów karnych

W meczu grupy G padł remis między Sevillą FC a FC Salzburgiem. Obie bramki padły w niespotykanej pierwszej połowie. Niespotykanej, bo białoruski sędzia Aleksiej Kulbakow podyktował aż cztery rzuty karne.

"Jedenastkę" dla mistrzów Austrii na bramkę zamienił Chorwat Luka Sucić (21.), który kwadrans później takiej samej szansy już nie wykorzystał, podobnie jak Niemiec Karim Adeyemi w 13. minucie, natomiast dla gospodarzy trafił inny Chorwat Ivan Rakitić.

Od 50. minuty gospodarze grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Youssefa En Nesyriego. Marokańczyk został ukarany drugą żółtą za "nurkowanie" w polu karnym. Chwilę po tym incydencie na boisko z ławki rezerwowych wszedł Kamil Piątkowski. Reprezentant Polski zadebiutował tym samym w Lidze Mistrzów.

Pozostałe wtorkowe mecze LM rozpoczną się o 21.

Faza grupowa Ligi Mistrzów potrwa do 7-8 grudnia. Mecze 1/8 finału zaplanowano na luty i marzec 2022. Ćwierćfinały rozegrane zostaną w kwietniu, półfinały na przełomie kwietnia i maja, a finał LM - 28 maja w Sankt Petersburgu.

W ubiegłym sezonie triumfowała londyńska Chelsea.