more_horiz
Wiadomości

Parada Pułaskiego, Narodowe Czytanie i spotkania z Polonią. Anita Włodarczyk kończy urlop w USA

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 16:52
Spotkania z Polonią, udział w akcji “Narodowe Czytanie” i “Paradzie Pułaskiego” oraz jazda rowerem po Nowym Jorku – tak Anita Włodarczyk spędziła urlop w USA. We wtorek trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem wróci do Polski.
Anita Włodarczyk pozuje do zdjęcia podczas Parady Pułaskiego w Nowym Jorku
Anita Włodarczyk pozuje do zdjęcia podczas Parady Pułaskiego w Nowym Jorku Foto: PAP/Marcin Cholewiński
  • Jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek od dekady regularnie przylatuje do USA 
  • Zwykle jednak celem jej podróży są przedsezonowe zgrupowania w Kalifornii 
Duda Włodarczyk 1200.jpg
Tokio 2020: prezydent odznaczył medalistów. Anita Włodarczyk z Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski

Parada na motocyklu 

W niedzielę 36-letnia sportsmenka wzięła udział w “Paradzie Pułaskiego”. Rozmawiała i pozowała do wspólnych zdjęć z rodakami mieszkającymi na stałe w USA, a nowojorscy policjanci pozwolili jej wsiąść na służbowy motocykl. W trakcie parady zatańczyła również Poloneza przed Nowojorską Biblioteką Publiczną.

- Piąta Aleja była tego dnia biało-czerwona. Polacy pokazali, że są dumni ze swojego kraju. Ja też jestem dumna, że mogę zdobywać medale dla Polski, dostarczać wielu emocji, wrażeń i łez. Spotkania z Polonią były dla mnie niesamowite, bo kilka osób płakało w trakcie rozmowy ze mną – powiedziała Włodarczyk.

Czytanie w konsulacie 

Wcześniej wzięła udział w akcji “Narodowe Czytanie” w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku.

- W tej inicjatywie wzięłam udział po raz pierwszy. Dobrze, że odbyło się to w Konsulacie RP w Nowym Jorku, bo jestem otwarta na spotkania z Polonią. W trakcie tej inicjatywy zorganizowano spotkania z młodzieżą w polskich szkołach. W Polsce dużo czasu poświęcam na spotkania z dziećmi, a teraz po raz pierwszy w historii miałam taką możliwość poza ojczyzną – przyznała Włodarczyk.Do USA przylatuje regularnie od 10 lat. Jednak głównie do Kalifornii, gdzie odbywają się przedsezonowe zgrupowania.

- Natomiast Nowy Jork i okolice odwiedziłam tylko wakacyjnie. Byłam w tym mieście po raz trzeci. Po raz pierwszy zostałam zaproszona przez tutejszą Polonię w 2016 roku po Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Poznałam tutaj wielu wspaniałych ludzi. Ta ostatnia wizyta była wyjątkowa, ponieważ po zdobyciu trzeciego medalu olimpijskiego. Zabrałem tutaj trzy złote medale, aby z lokalną Polonią dzielić się sukcesem – podkreśliła trzykrotna mistrzyni olimpijska.

Rowerem po Nowym Jorku 

Po raz pierwszy zwiedzała Nowy Jork, przemierzając go na rowerze. Jej ulubione miejsce na przejażdżki rowerowe to Central Park.

- Jednak teraz byłam w nim krótko. Przed pięcioma laty zwiedziłam ten park dokładnie. Jazda po Manhattanie na rowerze to duża atrakcja, pomimo niesamowitego tłumu. Ze względów bezpieczeństwa trzeba mieć oczy dookoła głowy, bo życie tam pędzi w niesamowitym tempie. Na ścieżkach trzeba uważać nie tylko na rowerzystów, ale również na osoby poruszające się na hulajnogach. Na pewno to były fajne trzy dni spędzone w Nowym Jorku. W ciągu tych dni przejechałam około 80 km – przyznała.

Włodarczyk już myśli o nowym sezonie, którego głównym punktem będą mistrzostwa świata w amerykańskich miastach Eugene i Portland w stanie Oregon (15-24 lipca).

- Około 20 października rozpocznę przygotowania do nowego sezonu. Większość czasu spędzę poza Polską. W okresie zimowym uciekamy z kraju, aby trenować w ciepłym klimacie. To jest podstawa, ponieważ na świecie nie ma hal, w których można rzucać młotem ze względów bezpieczeństwa. Zacznie się życie na walizkach – zakończyła Włodarczyk.

/empe 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem