Liga rosyjska: Sebastian Szymański wysyła Sousie kolejny sygnał. Asysta Polaka w derbach Moskwy

2021-10-16, 21:42

Sebastian Szymański (po lewej). Foto: TASS/Forum

Dynamo zremisowało ze Spartakiem w derbach Moskwy 2:2. Udział przy jednej z bramek miał Sebastian Szymański, który zaliczył asystę.

22-latek po raz ostatni na zgrupowaniu reprezentacji Polski pojawił się w marcu. Od tamtego czasu Paulo Sousa nie był zainteresowany usługami pomocnika i nie powoływał go na kolejne spotkania.

Tym razem Szymański po raz kolejny w tym sezonie błysnął w lidze rosyjskiej. W 19. minucie spotkania asystował przy trafieniu Ivana Ordetsa. Dynamo w 60. minucie dołożyło kolejną bramkę i wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo w derbach Moskwy.

Spartak jednak wrócił do gry, kiedy w 87. minucie Gieorgij Dżikija strzelił bramkę kontaktową. Trzy minuty później był już remis, bowiem do siatki trafił Samuel Gigot.

Sousa 1200 PAP
El. MŚ 2022: znamy zarobki Paulo Sousy i jego sztabu. Padają astronomiczne kwoty

Na boisku doszło też do awantury. Miała ona miejsce po tym, jak Dynamo wyszło na dwubramkowe prowadzenie.

Kolejny dobry występ jest jasnym sygnałem, że Szymański jest w dobrej formie, a Portugalczyk powinien rozważyć powołanie go na listopadowe zgrupowanie.