WTA Cournmayeur: Magdalena Fręch gra dalej po wygranej w "polskim" meczu

2021-10-25, 19:23

Magdalena Fręch . Foto: Forum/Reuters/Jayne Kamin-Oncea

Magdalena Fręch pokonała Urszulę Radwańską 6:2, 6:4 w pierwszej rundzie halowego turnieju tenisistek we włoskim Courmayeur. Jej kolejną rywalką będzie zwyciężczyni spotkania pomiędzy Amerykanką Ann Li i Rosjanką Kamillą Rachimową.

W pojedynku Polek nie doszło do niespodzianki.

Faworytka nie miała łatwo

Fręch, która w rankingu WTA jest 102., a jeszcze przed tygodniem była w czołowej "100", musiała się jednak trochę natrudzić w trwającym 71 minut drugim secie meczu z dwukrotnie niżej notowaną rywalką.

Radwańska zagrała w Courmayeur jako tzw. lucky loser (szczęśliwy przegrany). Polka odpadła w decydującej rundzie eliminacji, ale po wycofaniu się jednej z zawodniczek otrzymała miejsce w turnieju głównym.

Polki grają też w debla

W turnieju deblowym w Courmayeur wystąpią dwie Polki. Obie już w pierwszej rundzie czeka trudne zadanie.

Katarzyna Piter i Czeszka Renata Voracova trafiły na rozstawione z numerem pierwszym Czeszki Marie Bouzkovą i Lucie Hradecką, a Alicja Rosolska i Amerykanka Ingrid Neel spotkają się z grającymi z "dwójką" Ukrainką Nadią Kiczenok i Rumunką Ralucą-Ioaną Olaru.