more_horiz
Wiadomości

El. MŚ 2022: mecz Polska - Węgry bez udziału kibiców gości. FIFA ukarała "Madziarów"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 18:33
Węgierska federacja została ukarana przez FIFA za incydenty z udziałem tamtejszych kibiców podczas spotkania z Anglią (1:1). Kibice "Madziarów" nie zostaną wpuszczeni na Stadion Narodowy na mecz z Polską.
Burdy na meczu Anglia - Węgry
Burdy na meczu Anglia - WęgryFoto: PAP/FACUNDO ARRIZABALAGA

W trakcie październikowego meczu Anglia - Węgry (1:1) doszło do incydentu na trybunach Wembley. Kibice gości starli się ze stewardami i policją. Jak się później okazało, w zamieszkach wzięli udział także polscy fani.

Oprócz zakazu wstępu na Stadion Narodowy, Komisja Dyscyplinarna FIFA nałożyła na węgierską federację również karę pieniężną w wysokości 75 tysięcy franków szwajcarskich.

"Madziarzy" będą musieli po raz kolejny odpokutować za zachowanie swoich kibiców, którzy dali o sobie znać również podczas Euro 2020. Tam, na stadionie w Budapeszcie, dopuścili się serii zachowań rasistowskich, które skutkowały trzymeczowym zakazem wstępu na mecze reprezentacji.

Mecz Polska - Węgry odbędzie się 15 listopada w Warszawie. Pojedynek będzie najprawdopodobniej miał kluczowe znaczenie w kontekście układu tabeli. Biało-Czerwoni, którzy zajmują 2., gwarantującą udział w barażach lokatę, mają 17 punktów. Trzecia jest Albania (15 pkt), a Węgrzy plasują się na 4. lokacie (11 pkt). Prowadzi Anglia z 20 "oczkami" na koncie.

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem