more_horiz
Wiadomości

Tour de Pologne: poznaliśmy trasę wyścigu w 2022 roku

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 19:57
79. edycja Tour de Pologne rozpocznie się 30 lipca w Kielcach, a zakończy 5 sierpnia w Krakowie. Przyszłoroczną trasę największego w kraju wyścigu kolarskiego zaprezentowano w sobotę w studiu TVP Sport w Warszawie.
Poznaliśmy trasę Tour de Pologne w 2022 roku
Poznaliśmy trasę Tour de Pologne w 2022 roku Foto: Shutterstock.com/Longfin Media
  • Tegoroczną edycję najsłynniejszego polskiego wyścigu wygrał Portugalczyk Joao Almeida 
  • Dyrektor wyścigu Czesław Lang ocenił że, tegoroczna trasa łączy miejsca znane z poprzednich edycji oraz nowe lokalizacje 

Z Kielc do Krakowa 

Miastami goszczącymi mety etapów Tour de Pologne w 2022 roku będą: Lublin, Zamość, Przemyśl, Sanok, Rzeszów, Bukowina Tatrzańska oraz Kraków. Wyścig powinien się rozstrzygnąć przedostatniego dnia podczas 15-kilometrowej górskiej jazdy indywidualnej na czas z Szaflar na Wierch Rusiński (Bukovina Resort).

Wcześniej ważne rozstrzygnięcia nastąpią w Przemyślu, gdzie kolarze będą się wspinać bardzo stromą (kąt nachylenia do 15 proc.) i wąską drogą na Kopiec Tatarski. W tegorocznej edycji to właśnie w mieście nad Sanem żółtą koszulkę lidera zdobył Portugalczyk Joao Almeida i nie oddał jej do mety pod Wawelem.

Lang myśli o jubileuszu 

Dyrektor wyścigu Czesław Lang ocenił, że duże przetasowania mogą wnieść również etapy czwarty, prowadzący po Bieszczadach, oraz piąty, naszpikowany podjazdami na Pogórzu Dynowskim. Po tych dwóch wyczerpujących odcinkach kolarze przystąpią mocno zmęczeni do jazdy na czas na Podhalu.

- Zostawiliśmy część etapów z tego roku, ale dołożyliśmy też nowości. Jestem bardzo zadowolony, że udało się przygotować trasę tak wcześnie. W poprzednich latach zdarzało się, że zamykaliśmy trasę rzutem na taśm - powiedział Lang.- Nie zdradzę tajemnicy, że już myślimy o 2023 roku i o jubileuszu wyścigu (80. edycja, 30 lat pracy Langa w roli dyrektora - PAP) - dodał.

O obsadzie wyścigu nie można na razie wiele powiedzieć. W tym roku startowało 19 drużyn elity World Tour oraz trzy zaproszone, w tym reprezentacja Polski.

Trasa 79. Tour de Pologne:
30.07, 1. etap, Kielce - Lublin (221 km)
31.07, 2. etap, Chełm - Zamość (204 km)
1.08, 3. etap, Kraśnik - Przemyśl (230 km)
2.08, 4. etap, Lesko - Sanok (177 km)
3.08, 5. etap, Łańcut - Rzeszów (205 km)
4.08, 6. etap, Szaflary - Bukovina Resort (jazda ind. na czas, 15,4 km)
5.08, 7. etap, Skawina - Kraków (175 km)

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem