Puchar Polski: Wisła w końcówce ograła Widzew. Kliment superrezerwowym

2021-12-02, 22:06

Mecz Widzew Łódź - Wisła Kraków. Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Wisła Kraków pokonała na wyjeździe 3:1 Widzew Łódź i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Szalę zwycięstwa na stronę "Białej Gwiazdy" przechyliły dwa trafienia w końcówce autorstwa Jana Klimenta, który na murawie pojawił się w 58. minucie.

W Łodzi spotkały się dwa zaprzyjaźnione kluby, o czym swoimi okrzykami przez cały mecz przypominali kibice. Na murawie nie było jednak żadnego pobłażania, a obie drużyny nie odstawiały nogi w walce o awans do 1/4 finału Pucharu Polski.

Od początku spotkania przewagę optyczną mieli krakowianie, ale po około dwóch kwadransach gospodarze zaczęli się im odgryzać. Na efektowną indywidualną akcję Felicia Browna-Forbesa w 29. minucie trafieniem odpowiedział Dominik Kun. Przy jego golu asystował Bartosz Guzdek, który posłał do niego precyzyjne podanie z lewego skrzydła.

Po stracie gola "Wiślacy" stracili koncepcję i do przerwy nie byli w stanie zagrozić bramce łodzian, dlatego na przerwę ze skromnym prowadzeniem schodzili podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia.

Po przerwie goście spod Wawela mogli stracić kolejną bramkę - najpierw w sytuacji sam na sam Kieszek zatrzymał Guzdka, a chwilę później golkiper Wisły zatrzymał Hanouska, który dobijał strzał z dystansu Gołębiowskiego.

W kolejnych fragmentach meczu do głosu zaczęła dochodzić Wisła. Najpierw technicznym strzałem bramkarza rywali próbował zaskoczyć Savić, a w 64. minucie stan rywalizacji wyrównał Brown-Forbes. Gol dodał podopiecznym Adriana Guli sporo energii i zmobilizował do bardziej intensywnego pressingu i szybszych ataków.

W końcówce regulaminowego czasu gry Widzew ograniczał się niemal wyłącznie do obrony, a zmęczenie ewidentnie dawało im się we znaki. Ostatecznie Wisła wykorzystała przewagę - w 86. minucie po zamieszaniu w polu karnym Widzewa najwięcej zimnej krwi zachował Jan Kliment, dając prowadzenie gościom. W siódmej minucie doliczonego czasu gry Czech podwyższył na 3:1, trafiając do bramki rywali z połowy boiska, po tym jak Wrąbel ruszył w pole karne rywali.

1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski: Widzew Łódź – Wisła Kraków 1:3 (1:0). Awans: Wisła Kraków.

Bramki: 1:0 Dominik Kun (29), 1:1 Brown Forbes (64), 1:2 Jan Kliment (87), 1:3 Jan Kliment (90+7).

Żółta kartka – Widzew Łódź: Patryk Stępiński; Wisła Kraków: Dawid Szot, Maciej Sadlok, Konrad Gruszkowski, Michal Skvarka.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 15627.