more_horiz
Wiadomości

Kto nowym selekcjonerem polskich siatkarzy? Włosi nie mają wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 08:42
Wszystko wskazuje na to, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy zostanie Serb Nikola Grbić - informuje włoski dziennikarz Gian Luca Pasini. Oficjalnie nazwisko następcy Vitala Heynena ma zostać ogłoszone na początku 2022 roku. 
Włoskie media nie mają wątpliwości, że to serbski trener Nikola Grbić zostanie następcą Vitala Heynena w reprezentacji Polski siatkarzy
Włoskie media nie mają wątpliwości, że to serbski trener Nikola Grbić zostanie następcą Vitala Heynena w reprezentacji Polski siatkarzyFoto: FORUM/Mariusz Palczynski/MPAimages.com
  • PZPS poszukuje zarówno następcy Vitala Heynena jak i Jacka Nawrockiego
  • Nowe nazwiska powinny zostać ogłoszone na początku 2022 roku

Sebastian Świderski dopiął swego?

Zdaniem włoskiego dziennikarza Pasiniego nowy prezes PZPS Sebastian Świderski doszedł do porozumienia z Grbiciem i namówił go do prowadzenia polskiej kadry siatkarzy. Serbski trener, który kandyduje na stanowisko selekcjonera Biało-Czerwonych, był związany z ZAKS-ą w latach 2019-2021 [Świderski również]. Swoją kadencję zwieńczył triumfem w Lidze Mistrzów w maju tego roku. 

Wszystko wskazuje na to, że nazwisko nowego selekcjonera kadry poznamy dopiero na początku 2022 roku. Wciąż nie wiadomo, czy Nikola Grbić będzie mógł łączyć pracę trenera reprezentacji Polski z posadą w Sir Safety Perugia. Może być też tak, że głównym celem będzie praca z Biało-Czerwonymi i igrzyska olimpijskie w Paryżu. 

Włoch poprowadzi siatkarki?

Bez trenera pozostaje również żeńska reprezentacja Polski. Świderski zapewnił, że tego stanowiska nie obejmie Vital Heynen - poprzednio pracujący z męską kadrą. - Nie było tematu kadry kobiet na tu i teraz - zapewnił, jednak przyznał, że kobieca reprezentacja jest dla Belga "melodią przyszłości".

Innego zdania jest włoski dziennikarz, który jest również przekonany, że następcą Jacka Nawrockiego w żeńskiej kadrze zostanie Daniele Santarelli. Obecny szkoleniowiec Imoco Volley Conegliano ma przekonać Joannę Wołosz do powrotu do drużyny narodowej jeszcze przed MŚ 2022. 

Czytaj także:

red

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem