more_horiz
Wiadomości

Michał Materla wraca do KSW! Już w styczniu wystąpi na gali w rodzinnym Szczecinie

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 21:23
Michał Materla wraca do domu i to w podwójnym znaczeniu tego słowa. Po przeszło rocznej przerwie weteran polskiego MMA ponownie zawalczy w KSW na gali w swoim rodzinnym mieście. Szczeciński Berserker pojawi się w klatce już w styczniu przyszłego roku.
Po ponad rocznej przerwie Michał Materla wraca do KSW. Zawalczy 15 stycznia podczas gali w rodzinnym Szczecinie. Na zdjęciu Materla (z prawej) w walce z Moise Rimbonem.
Po ponad rocznej przerwie Michał Materla wraca do KSW. Zawalczy 15 stycznia podczas gali w rodzinnym Szczecinie. Na zdjęciu Materla (z prawej) w walce z Moise Rimbonem. Foto: screen/ Facebook - Michał Materla

Oferta uwzględniająca „frycowe”

- Złożyliśmy Materli ofertę, oceniając wątpliwe ostatnie kilka miesięcy jego egzystowania i funkcjonowania w świecie MMA. Przede wszystkim niezbyt udany projekt organizacji, która nie odniosła żadnego sukcesu, a na dziesięć rzeczy, które były do zrobienia, dziesięć zostało zrobionych źle – mówił dwa tygodnie temu jeden z właścicieli KSW – Maciej Kawulski.

Te słowa zelektryzowały polską scenę MMA, choć jednocześnie samego Materlę mogły zaboleć. Określenie „frycowe” średnio pasuje bowiem do jednego z największych „dinozaurów” tego sportu nad Wisłą.

Michał Materla w federacji Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego debiutował jeszcze w czasach białego ringu – na gali z numerem 6. Było to ponad piętnaście lat temu – 14 października 2006 r. Stoczył dla niej 25 walk, 19 z nich wygrywając – m.in. z Rousimarem Paharesem, Damianem Janikowskim i Tomaszem Drwalem. Po drodze zdobył mistrzowski pas w wadze średniej, który ostatecznie stracił przegrywając ze swoim przyjacielem – Mahmedem Khalidovem.

Nowe otwarcie w KSW

Już przy okazji starcia z Khalidovem widać było pierwsze nieporozumienia między pochodzącym ze Szczecina zawodnikiem, a włodarzami największej polskiej organizacji. Te powróciły cztery lata później, gdy Materla zdecydował się na występy w EFM – nowej federacji założonej przez jego brata – Norberta Sawickiego.

Maciej Kawulski nie ukrywał rozczarowania postawą, a wkrótce formą rozstania ze swoją gwiazdą. Zawodnik kontrował, mówiąc, że czeka w gotowości, ale nie dostaje wystarczającej ilości walk. W barwach EFM zawalczył dwukrotnie i dwa razy pokonywał swoich przeciwników. Osobną kwestią był jednak ich poziom sportowy – Moise Rimbon i Wilhelm Ott mimo wielu lat doświadczenia niczego wielkiego w MMA nie osiągnęli. Ten drugi po porażce z Michałem legitymuje się już nawet ujemnym bilansem walk.

Szansa na powrót Materli do organizacji, w której wypłynął na szerokie wody pojawiła się niedawno. Po odejściu z Polsatu i podpisaniu kontraktu z Viaplay KSW ma organizować 12 gal rocznie, zamiast – jak dotychczas – 4 do 6. To sprawia, że Lewandowski i Kawulski będą potrzebować większej ilości zawodników i mogą zapewnić im wystarczającą ilość startów. Dodatkowo pierwsze przyszłoroczne wydarzenie zostanie zorganizowane w rodzinnym mieście Materli.

Inwazja „Berserkerów”

Gala KSW 66 odbędzie się 15 stycznia 2022 r. w Szczecinie. Zobaczymy na niej wielu zawodników pochodzących z tego miasta i trenujących w  miejscowym klubie Berserkers. Do klatki wejdą m.in. Tomasz Romanowski, czy niewidziany w akcji od ponad pięciu lat Rafał Moks. Mistrzowskiego pasa w kategorii półciężkiej będzie bronił ich klubowy kolega – Tomasz Narkun.

Jak długo potrwa ponowna przygoda Materli z KSW tego jeszcze nie wiadomo. Na dzień dzisiejszy nie jest znany nawet jego przeciwnik, podobnie jak rywale pozostałych „Berserkerów”.

Jedynym potwierdzonym zestawieniem jest walka o tytuł mistrza wagi lekkiej między Marianem Ziółkowskim, a Borysem Mańkowskim.

Czytaj także:


MK

Zobacz więcej na temat: SPORT KSW MMA Sporty walki

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem