more_horiz
Wiadomości

Pekin 2022: igrzyska bez gwiazd? NHL nie puści hokeistów do Chin

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 08:36
Wbrew wcześniejszemu porozumieniu w zbliżających się igrzyskach w Pekinie nie wezmą udziału hokeiści z klubów NHL - poinformował portal ESPN. Władze ligi podjęły taką decyzję z powodu pandemii, która w ostatnich tygodniach torpeduje rozgrywki.
Decyzja NHL oznacza, że w Pekinie zabraknie m.in. hokeistów Pittsburgh Penguins (barwy czarno-złoto-białe) i Washington Capitals
Decyzja NHL oznacza, że w Pekinie zabraknie m.in. hokeistów Pittsburgh Penguins (barwy czarno-złoto-białe) i Washington Capitals Foto: Forum/Reuters/Charles LeClaire
  • Gwiazd NHL zabrakło też na igrzyskach w 2018 roku. Wówczas na przeszkodzie stanął brak porozumienia w kwestii finansów 
  • Hokeiści z najlepszej ligi świata mogli brać udział w igrzyskach olimpijskich od 1998 do 2014 roku 
  • W turnieju w Pekinie wystąpi dwanaście reprezentacji narodowych 

Pandemia pomogła w decyzji 

Władze NHL podjęły decyzję w uzgodnieniu ze związkiem zawodowym zawodników (NHLPA). Oficjalne jej ogłoszenie spodziewane jest w ciągu najbliższej doby.

NHL planowała przerwę w rozgrywkach w dniach 6-22 lutego, aby hokeiści mogli uczestniczyć w igrzyskach. Wszystko wskazuje na to, że teraz ten czas zostanie wykorzystany, aby rozegrać odwołane przez pandemię mecze. Na dzień 21 grudnia nie odbyło się już 50 spotkań obecnego sezonu.

Powtórka z 2018 roku?

Na ostatnich zimowych igrzyskach - w Pjongczangu w 2018 roku - zawodników z NHL również zabrakło. Wówczas na przeszkodzie porozumienia stanęły kwestie finansowe.

Dotychczas hokeiści z najlepszej ligi na świecie uczestniczyli w igrzyskach pięciokrotnie, między 1998 i 2014 rokiem.

turnieju olimpijskim w Pekinie weźmie udział 12 zespołów. Polska odpadła w decydującym turnieju kwalifikacyjnym w Bratysławie, z którego awans uzyskali gospodarze.

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem