more_horiz
Wiadomości

Silesia Galacticos Athletics Team. Wybitni lekkoatleci ambasadorami Stadionu Śląskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 14:39
We wtorek 3 stycznia odbyła się specjalna konferencja prasowa na z udziałem jedenastu ambasadorów - wybitnych lekkoatletów - Stadionu Śląskiego w Chorzowie i województwa śląskiego. Nazwano ich  "Silesia Galacticos Athletics Team".
Podczas konferencji prasowej przedstawiono 11 wybitnych lekkoatletów jako ambasadorów Stadionu Śląskiego i województwa śląskiego. Nazwano ich Silesia Galacticos Athletics Team
Podczas konferencji prasowej przedstawiono 11 wybitnych lekkoatletów jako ambasadorów Stadionu Śląskiego i województwa śląskiego. Nazwano ich "Silesia Galacticos Athletics Team"Foto: Łukasz Szeląg
  • Podczas konferencji prasowej przedstawiono ambasadorów Stadionu Śląskiego w Chorzowie i województwa śląskiego. Zostało nimi 11 wybitnych lekkoatletów
  • Grupę nazwano "Silesia Galacticos Athletics Team"

Zostali nimi: Piotr Małachowski, który zakończył karierę w ubiegłym roku, ale doceniono go jako "legendę lekkiej atletyki", Paweł Fajdek, Anita Włodarczyk, Pia Skrzyszowska, Krzysztof Różnicki, Dawid Tomala, Patryk Dobek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Ewa Swoboda i Maria Andrejczyk.

- Cieszę się, że 2022 r. zaczynamy z nową energią - powiedział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Jak podkreślił, śląski obiekt to już światowy poziom. Przypomniał, że odbędą się na nim w 2023 drużynowe mistrzostwa Europy, zaś w 2028 roku mistrzostwa Europy.

- Na pewno nasze województwo będzie wspierać tą ważną dla nas dyscyplinę, królową sportu" - dodał.

Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki przypomniał, że impreza w 2023 roku została włączona do programu III Igrzysk Europejskich.

Decyzję o przyznaniu Krakowowi i Małopolsce roli gospodarza III Igrzysk Europejskich podjęły 22 czerwca 2019 r. w Mińsku narodowe komitety zrzeszone w Stowarzyszeniu Europejskich Komitetów Olimpijskich. Ostatecznie rywalizacja ma też się toczyć na terenie woj. śląskiego.

Podczas poniedziałkowej konferencji nie poinformowano, jakie wynagrodzenie otrzymają sportowcy w związku z otrzymaniem tytułu Ambasadora Stadionu Śląskiego i Województwa Śląskiego.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem