more_horiz
Wiadomości

1. liga: FIFA nałożyła karę na ŁKS. To efekt zaległości finansowych wobec piłkarzy

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 16:11
Łódzki Klub Sportowy został ukarany zakazem transferowym przez FIFA z powodu nieuregulowanych zobowiązań finansowych wobec swojego byłego zawodnika Dragoljuba Srnicia - poinformował prezes serbskiego związku zawodowego piłkarzy Mirko Poledica.
Piłkarze ŁKS-u przed meczem ze Śląskiem Wrocław
Piłkarze ŁKS-u przed meczem ze Śląskiem WrocławFoto: Krzysztof Zatycki / Forum

Na mocy decyzji FIFA klub z Łodzi nie będzie mógł rejestrować do drużyny nowych zawodników. Sprawa dotyczy zaległości wobec Srnicia za dwa sezony, podczas których Serb rozegrał w barwach ŁKS-u 22 mecze w Ekstraklasie i 13 w pierwszej lidze.

Klub jest winien zawodnikowi w sumie 19 tys. euro, które miał przelać na jego konto w trzech ratach. Serb nie doczekał się jednak spłaty ani eurocenta. 

Decyzja o zakazie transferowym dla ŁKS-u zapadła w listopadzie 2021 roku, a klub miał 45 dni na uregulowanie długu. Przez ten czas nie było jednak żadnej reakcji ze strony łodzian, dlatego kara ze strony FIFA została podtrzymana. Jeśli Srnić nie doczeka się zapłaty, transferowa aktywność ŁKS-u może zostać "zamrożona" aż na 3 najbliższe okna.

Na tym jednak nie koniec kłopotów klubu ze stadionu przy al. Unii Lubelskiej. Roszczenia finansowe wobec ŁKS-u ma również inny jego były piłkarz, Mikkel Rygaard. Jak podaje duński portal Tipsladet.dk. ŁKS musi wypłacić zawodnikowi dwumiesięczne zarobki (około 20 tys. euro) plus określoną sumę za podpis na kontrakcie.

Według serwisu sąd wziął stronę piłkarza i nakazał łódzkiemu klubowi zapłatę zaległego wynagrodzenia. W ŁKS-ie Duńczyk rozegrał 31 spotkań i zdobył dwie bramki. 

Rozwiązanie kontraktu nie zakończyło sprawy, bo zawodnik miał umowę do czerwca 2024 roku. W związku z tym ŁKS musiał mu płacić pensje do tego czasu, chyba że znajdzie klub, który zapewni mu takie same lub wyższe zarobki. Rygaard z końcem grudnia związał się ze szwedzkim BK Hacken. Jeśli tam zarabia mniej, ŁKS będzie musiał mu wyrównywać straty aż do czerwca 2024 roku.

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem