more_horiz
Wiadomości

"Wstyd". Paweł Fajdek oburzony wynikami Gali Mistrzów Sportu

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 10:25
Robert Lewandowski wygrał 87. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego" i Polsatu. Kapitan reprezentacji Polski i napastnik Bayernu Monachium został Najlepszym Sportowcem Roku 2021 w Polsce. Wyniki gali nie wszystkim przypadły do gustu. 
Paweł Fajdek skomentował wyniki 87. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu. Mistrz w rzucie młotem nie gryzł się w język
Paweł Fajdek skomentował wyniki 87. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego" i Polsatu. Mistrz w rzucie młotem nie gryzł się w językFoto: Paweł Skraba
  • Robert Lewandowski wcześniej zwyciężał w plebiscycie w latach 2015 i 2020
  • Drugie miejsce zajęła wybitna młociarka Anita Włodarczyk, trzeci był wicemistrz świata w jeździe na żużlu Bartosz Zmarzlik
  • W gronie wyróżnionych są także inni medaliści igrzysk olimpijskich w Tokio 

Hat-trick "Lewego"

10 najlepszych sportowców naszego kraju zostało wybranych po raz 87. Uroczysta gala podsumowująca plebiscyt odbyła się w sobotę w Warszawie. 

Robert Lewandowski, który w 2021 roku pobił strzelecki rekord Bundesligi. Piłkarz Bayernu Monachium został też pierwszym Polakiem, który zajął drugie miejsce w plebiscycie Złotej Piłki "France Football". Dla "Lewego" to trzecie takie wyróżnienie - wcześniej zwyciężał w 2015 i 2020 roku.

Drugie miejsce zajęła utytułowana młociarka Anita Włodarczyk, która podczas igrzysk olimpijskich w Tokio po raz trzeci z rzędu sięgnęła po złoty medal. Skład podium zamknął Bartosz Zmarzlik, indywidualny wicemistrz świata w jeździe na żużlu. 

Paweł Fajdek oburzony

Wyniki nie wszystkim przypadły do gustu. Utytułowany młociarz Paweł Fajdek, który nie znalazł się w czołówce plebiscytu "Przeglądu Sportowego" w dosadnych słowach skomentował wyniki gali. "Wstyd. Nie pozdrawiam" - napisał na Twitterze czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem. 

Wpis Fajdka wywołał wiele kontrowersji i ponownie rozbudził dyskusję o tym, kto najbardziej zasłużył na nagrodę sportowca roku. 


Czytaj także:

red/empe/Twitter

Zobacz także

Zobacz także