more_horiz
Wiadomości

Kto obejmie reprezentację Polski? Cezary Kulesza ujawnia kryteria, według których wybierze selekcjonera

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 09:31
Poszukiwania nowego selekcjonera reprezentacji Polski trwają. Prezes PZPN Cezary Kulesza w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem z Polskiego Radia przyznaje, że presja czasu utrudnia negocjacje, a data ogłoszenia nowego selekcjonera może zostać przesunięta. Szef PZPN ujawnił również najważniejsze kryterium, według którego będzie oceniał kandydatów.
Cezary Kulesza przyznał, że wciąż napływają oferty od trenerów zainteresowanych pracą na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski
Cezary Kulesza przyznał, że wciąż napływają oferty od trenerów zainteresowanych pracą na stanowisku selekcjonera reprezentacji PolskiFoto: KACPER PEMPELA/Reuters/Forum
  • Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa zakończył współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Szkoleniowiec musi zapłacić federacji odszkodowanie
  • 26 grudnia 2021 roku prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował, że Sousa poprosił o rozwiązanie kontraktu
  • Portugalczyk został trenerem brazylijskiego Flamengo 
  • Od dłuższego czasu na giełdzie nazwisk pojawiają się nowi kandydaci na selekcjonera reprezentacji Polski, inni są natomiast skreślani

Cezary Kulesza przyznał, że rozmawiał z Fabio Cannavaro na temat polskiej kadry, ale podczas spotkania z włoskim szkoleniowcem nie zapadły żadne wiążące decyzje. - Nie zapewniłem trenera, że zostanie selekcjonerem. Takich rozmów będzie więcej. Szanse mają wszyscy, dopóki nie ogłoszę nazwiska nowego trenera - powiedział prezes PZPN.

Obok Cannavaro jednym z faworytów do objęcia ekipy Biało-Czerwonych pozostaje Adam Nawałka, który z kadrą pracował już w latach 2013-2018. - Z tego co wiem, Adam przebywa obecnie na wakacjach. Trudno mi się odnieść do tych spekulacji - uciął Kulesza.

Cezary Kulesza zastrzegł, że planowane na 19 stycznia ogłoszenie nowego selekcjonera reprezentacji Polski może zostać przesunięte na inną datę. - To termin ruchomy. Rozmowy rozmowami, ale później trzeba dopracować wszystkie umowy, nie chcę aby został popełniony jakikolwiek błąd na tym etapie. To dotyczy nie tylko selekcjonera, ale całego sztabu szkoleniowego. Trudno ocenić, jak długo to potrwa - zastrzegł.

Cezary Kulesza przyznaje, że znalezienie selekcjonera polskiej kadry w tak krótkim czasie stanowi nie lada wyzwanie. - Gdybym miał pół roku albo rok na decyzję, ten proces wyglądałby zupełnie inaczej. Na mojego maila i komunikator wpływa wiele kandydatur. Niestety nie zawsze mogę wybierać spośród tych szkoleniowców, których bym chciał - niektórzy mają obowiązujące kontrakty i pozostają niedostępni - tłumaczy szef polskiej piłkarskiej centrali.

Prezes PZPN zdradził również kryterium, które będzie miało istotny wpływ przy wyborze przyszłego selekcjonera Biało-Czerwonych. - Ważne jest to, by trener miał na koncie pracę w narodowej reprezentacji. Jest wielu szkoleniowców, którzy odnoszą sukcesy w klubach, ale nie mieli nic wspólnego z kadrą. To inny profil trenerski - podkreśla Kulesza.

Posłuchaj
05:28 Cezary Kulesza.mp3 Cezary Kulesza o wyborze nowego selekcjonera reprezentacji Polski
Najbliższym celem nowego selekcjonera mają być baraże, które zadecydują o udziale w MŚ w Katarze. Polscy piłkarze zagrają w Moskwie z Rosją, a w przypadku wygranej Biało-Czerwoni zmierzą się ze Szwecją lub Czechami.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem