more_horiz
Wiadomości

Maltretowały konia podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Niemiecki sąd wydał wyrok

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 18:33
Niemiecka zawodniczka pięcioboju nowoczesnego Annika Schleu i jej trenerka Kim Raisner były oskarżone o maltretowanie konia na igrzyskach olimpijskich w Tokio. We wtorek ich prawnicy poinformowali, że postępowanie zostało definitywnie umorzone przez niemiecki sąd. 
Niemka Annika Schleu i jej trenerka Kim Raisner były oskarżone o maltretowanie konia podczas igrzysk olimpijskich w Tokio
Niemka Annika Schleu i jej trenerka Kim Raisner były oskarżone o maltretowanie konia podczas igrzysk olimpijskich w TokioFoto: FORUM/Frank Hoermann/SVEN SIMON/ddp images

Szeroko nagłośniony incydent przyspieszył decyzję Międzynarodowej Federacji Pięcioboju (UIPM) o usunięciu jeździectwa z programu dyscypliny po igrzyskach olimpijskich Paryż 2024. Nie podjęto jeszcze decyzji, jaka konkurencja ma ewentualnie zastąpić jazdę konną.

31-letnia zawodniczka zobowiązała się zapłacić stowarzyszeniu pożytku publicznego 500 euro w zamian za zamknięcie sprawy przez poczdamską prokuraturę. Według jej prawnika, Kim Raisner zapłaci również "niewielką sumę" stowarzyszeniu broniącym praw zwierząt.

Zawodniczka i jej opiekunka zostały oskarżone o naruszenie niemieckiego prawa o dobrostanie zwierząt.

Prawnicy podkreślają, że rozwiązanie, kończące procedurę prawną, nie jest równoznaczne z przyznaniem się ich klientek do winy.

Afera, która wybuchła podczas igrzysk olimpijskich w Tokio w 2021 roku, wpłynęła na losy jednej z najstarszych olimpijskich dyscyplin. Wściekła z powodu wylosowania niesfornego konia, który odmówił skoku przez przeszkodę, Schleu maltretowała go batem i ostrogami. Kim Raisner również uderzyła konia i została za to wykluczona z igrzysk olimpijskich.

Wymyślony przez barona Pierre'a de Coubertin w 1912 r., by podkreślić walory „wszechstronnego” mężczyzny (dyscyplina została otwarta dla kobiet dopiero podczas igrzysk w 2000 r.), współczesny pięciobój łączy w sobie strzelanie, bieg, pływanie, szermierkę oraz jazdę konną.

grafika (wersja artykułowa) 1200x660 - 02.png
Tokio 2020: SERWIS SPECJALNY

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem