more_horiz
Wiadomości

Pekin 2022: PZN zatwierdził skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 12:54
PZN poinformował, że zatwierdził skład reprezentacji Polskiego Związku Narciarskiego na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które w dniach 4-20 lutego odbędą się w Pekinie.
PZN zatwierdził skład reprezentacji Polski na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, które zaplanowano w dniach 4-20 lutego 2022 roku
PZN zatwierdził skład reprezentacji Polski na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, które zaplanowano w dniach 4-20 lutego 2022 rokuFoto: Rafał Oleksiewicz

W kadrze PZN znalazło się na ten moment łącznie: 22 narciarzy oraz pięcioro snowboardzistów, a także 30 członków sztabu szkoleniowego oraz dwie osoby z kierownictwa PZN. Ostateczny skład ilościowy i osobowy reprezentacji Polski w narciarstwie klasycznym i alpejskim oraz w snowboardzie musi zostać zaakceptowany i zatwierdzony jeszcze przez Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego do dnia 23 stycznia 2022 roku. 

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie zaplanowano w dniach 4-20 lutego 2022 roku. 

Skład reprezentacji Polski na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie:

Wioska olimpijska Zhangjiakou: narciarstwo klasyczne/snowboard

Skoki narciarskie kobiet

Kinga Rajda – KS AZS AWF Katowice
Nicole Konderla – KS AZS AWF Katowice

Sztab szkoleniowy:

Łukasz Kruczek – trener główny
Paulina Węgrzyn-Gębuś - fizjoterapeutka

Skoki narciarskie mężczyzn

Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane
Piotr Żyła – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane
Paweł Wąsek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Stefan Hula – KS Eve-nement Zakopane

Sztab szkoleniowy:
Michał Doleżal – trener główny
Grzegorz Sobczyk – asystent trenera głównego
Andrzej Zapotoczny – trener techniczny
Radek Žídek – trener techniczny
Łukasz Gębala – fizjoterapeuta
Kamil Skrobot – serwisant
Aleksander Winiarski – lekarz

Biegi narciarskie kobiet

Izabela Marcisz – Stowarzyszenie Sportowe Prządki-Ski
Monika Skinder – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
Magdalena Kobielusz – KS AZS AWF Katowice
Zuzanna Fujak – NKS Trójwieś Beskidzka

Sztab szkoleniowy:

Martin Bajčičák – trener główny
Mateusz Chowaniak – asystent trenera głównego
Jaan Alvela – serwisant
Meelis Aasla – serwisant
Sven Rakoszek – fizjoterapeuta

Biegi narciarskie mężczyzn

Maciej Staręga – UKS Rawa Siedlce
Dominik Bury – KS AZS AWF Katowice
Kamil Bury – KS AZS AWF Katowice
Mateusz Haratyk – NKS Trójwieś Beskidzka – ewentualna kwalifikacja relokacyjna*
*zawodnik, który ma szansę na kwalifikację olimpijską po relokacjach w FIS do dnia, 20.01.2022

Sztab szkoleniowy:
Lukáš Bauer – trener główny
Andrzej Michałek – asystent trenera głównego, szef serwisu
Paweł Fundanicz – serwisant
Bartłomiej Rucki – serwisant
Paweł Gurbisz – fizjoterapeuta

Kombinacja norweska

Szczepan Kupczak – SSR LZS Sokół Szczyrk
Andrzej Szczechowicz – TS Wisła Zakopane

Sztab szkoleniowy:

Tomisław Tajner – trener główny
Piotr Śliwka – serwisant

Snowboard alpejski

Aleksandra Król – KS F2 Dawidek Team.pl
Weronika Biela-Nowaczyk – AZS Zakopane
Aleksandra Michalik – AZS Zakopane
Oskar Kwiatkowski – AZS Zakopane
Michał Nowaczyk – AZS Zakopane

Sztab szkoleniowy:

Oskar Bom – trener główny
Piotr Bodziony – asystent trenera głównego
Szymon Ładzik – fizjoterapeuta

Wioska olimpijska Yanqing: narciarstwo alpejskie

Narciarstwo alpejskie kobiet

Maryna Gąsienica-Daniel – TS Wisła Zakopane
Magdalena Łuczak – Mitan-Ski Zakopane
Zuzanna Czapska – WKN Warszawa

Sztab szkoleniowy:

Marcin Orłowski – trener główny
Przemysław Buczyński – asystent trenera głównego
Claudio Iagher – serwisant
Dominik Białobrzycki – serwisant

Narciarstwo alpejskie mężczyzn

Michał Jasiczek – SNA Ski Team Zakopane
Paweł Pyjas – KS AZS AWF Katowice

Sztab szkoleniowy:

Jeffrey Frisch – trener główny
Stefano Dall Amico – serwisant

PŚ skoki serwis sezon 2021 2022 baner grafika 1200x660.jpg
SERWIS SPECJALNY - PŚ W SKOKACH 2021/2022

Program XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (4-20 lutego 2022 roku)

05.02.2022, sobota

07:20 - kwalifikacje mężczyzn na skoczni HS-106
08:45 - bieg łączony kobiet 2x7,5 km
11:45 - konkurs indywidualny kobiet na skoczni HS-106

06.02.2022, niedziela

04:00 - zjazd mężczyzn
08:00 - bieg łączony mężczyzn 2x15 km
12:00 - konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni HS-106

07.02.2022, poniedziałek

03:15 - 1 przejazd GS kobiet
06:45 - 2 przejazd GS kobiet
12:45 - konkurs drużyn mieszanych na skoczni HS-106

08.02.2022, wtorek

03:40 - PGS kwalifikacje kobiet
04:00 - supergigant mężczyzn
04:07 - PGS kwalifikacje mężczyzn
07:30 - PGS 1/8 finału kobiet
07:48 - PGS 1/8 finału mężczyzn
08:06 - PGS ćwierćfinały kobiet
08:15 - PGS ćwierćfinały mężczyzn
08:24 - PGS półfinały kobiet
08:30 - PGS półfinały mężczyzn
08:36 - PGS finały kobiet
08:43 - PGS finały mężczyzn
09:00 - sprint F kwalifikacje kobiet
09:50 - sprint F kwalifikacje mężczyzn
11:30 - sprint F ćwierćfinały kobiet
11:55 - sprint F ćwierćfinały mężczyzn
12:25 - sprint F półfinały kobiet
12:35 - sprint F półfinały mężczyzn
12:47 - sprint F finały kobiet
13:00 - sprint F finały mężczyzn

09.02.2022, środa

03:15 - 1 przejazd SL kobiet
06:45 - 2 przejazd SL kobiet
09:00 - seria skoków do KN na skoczni HS-106
12:00 - bieg do KN na dystansie 10 km

10.02.2022, czwartek

03:30 - zjazd do kombinacji alpejskiej mężczyzn
07:15 - slalom do kombinacji alpejskiej mężczyzn
08:00 - bieg kobiet na 10 km C

11.02.2022, piątek

04:00 - supergigant kobiet
08:00 - bieg mężczyzn na 15 km C
12:00 - kwalifikacje mężczyzn na skoczni HS-140

12.02.2022, sobota

08:30 - sztafeta kobiet 4x5 km
12:00 - konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni HS-140

13.02.2022, niedziela

03:15 - 1 przejazd GS mężczyzn
06:45 - 2 przejazd GS mężczyzn
08:00 - sztafeta mężczyzn 4x10 km

14.02.2022, poniedziałek

12:00 - konkurs drużynowy mężczyzn na skoczni HS-140

15.02.2022, wtorek

04:00 - zjazd kobiet
09:00 - seria skoków do KN na skoczni HS-140
12:00 - bieg do KN na dystansie 10 km

16.02.2022, środa

03:15 - 1 przejazd SL mężczyzn
06:45 - 2 przejazd SL mężczyzn
10:00 - sprint drużynowy półfinały kobiet
10:40 - sprint drużynowy półfinały mężczyzn
12:00 - sprint drużynowy finały kobiet
12:30 - sprint drużynowy finały mężczyzn

17.02.2022, czwartek

03:30 - zjazd do kombinacji alpejskiej kobiet
07:00 - slalom do kombinacji alpejskiej kobiet

19.02.2022, sobota

04:00 - zawody równoległe drużyn mieszanych
07:00 - bieg mężczyzn na 50 km F

20.02.2022, niedziela

07:30 - bieg kobiet na 30 km F


Czytaj także:

/PZN

Zobacz także

Zobacz także