more_horiz
Wiadomości

Pekin 2022: co ze startem Piotra Żyły w igrzyskach? Złotkowska: sytuacja nie jest łatwa

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2022 13:50
Tomasz Kowalczyk rozmawiał przed zbliżającymi się zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pekinie z Luizą Złotkowską, utytułowaną łyżwiarką szybką. Pracująca dla Polskiego Związku Olimpijskiego była zawodniczka mówiła między innymi o sytuacji Piotra Żyły.
Luiza Złotkowska uważa, że igrzyska olimpijskie w Pekinie będą bardzo restrykcyjne pod względem przestrzegania procedur antycovidowych
Luiza Złotkowska uważa, że igrzyska olimpijskie w Pekinie będą bardzo restrykcyjne pod względem przestrzegania procedur antycovidowychFoto: Marcin Szkodzinski / Forum

Luiza Złotkowska to dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim w rywalizacji drużynowej. W 2010 roku w kanadyjskim Vancouver wraz z koleżankami stanęła na najniższym stopniu podium, a cztery lata później - w rosyjskim Soczi - jej ekipa zajęła 2. miejsce, przegrywając w decydującym biegu z reprezentantkami Holandii

Oprócz 2. i 3. miejsca na igrzyskach, do największych sukcesów Złotkowskiej należą srebrny (2013 - Soczi) i brązowy (2012 - Heerenveen) medal mistrzostw świata w jeździe drużynowej.

Teraz była zawodniczka pracuje w PKOL i odpowiada za sprawy związane z pandemią przed igrzyskami w Pekinie. W rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem Złotkowska opowiadała o ostatnich problemach i nadziejach w polskiej kadrze.

- Zimowe igrzyska w Pekinie na pewno są wyjątkowymi, są co prawda drugimi w reżimie covidowym, ale mentalność Chińczyków jest zupełnie inna od mentalności Japończyków i wiemy, że te wszystkie procedury będą jeszcze bardziej przestrzegane, wszystko będzie odbywało się jeszcze bardziej restrykcyjnie. Mamy też w naszym kraju zupełnie inny etap pandemii. Gdy były rozgrywane igrzyska w Tokio, pandemia była dla nas łaskawsza, teraz za sprawą nowego wariantu, Omikrona, zakażalność jest nieporównywalnie większa i mamy nadzieję, że po raz kolejny te pozytywne testy ominą naszą reprezentację - mówiła.

Złotkowska skomentowała także sytuację Piotra Żyły, który niedawno miał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

- Żeby mógł polecieć na igrzyska, będzie musiał mieć cztery negatywne testy. Dwa, żeby być zwolnionym z izolacji i dwa, żeby mógł wsiąść do samolotu i lecieć do stolicy Chin. Sytuacja nie jest łatwa, ale nie jest to sprawa zamknięta - przyznała.

Jak była łyżwiarka szybka widzi nasze szanse w Pekinie? Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
03:49 Luiza.MP3 Tomasz Kowalczyk rozmawia z Luizą Złotkowską przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pekinie (Jedynka)

Ceremonię otwarcia igrzysk w Pekinie zaplanowano na 4 lutego. Impreza, podczas której rozdane zostanie łącznie 109 kompletów medali, potrwa do 20 lutego.

Sportowcy będą rywalizować w 15 dyscyplinach. 

<<<Pekin 2022. Terminarz Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie [wszystkie dyscypliny] >>>

 

Czytaj także: 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem