Ekstraklasa: nudy w Białymstoku. Jagiellonia remisuje z Cracovią

2022-02-19, 17:12

Mecz Jagiellonia - Cracovia zakończył się bezbramkowym remisem. Kibice na stadionie przy Słonecznej obejrzeli mało ciekawe widowisko . Foto: PAP/Artur Reszko

Pierwszy sobotni mecz 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy rozczarował fanów polskiej piłki. Po mało ciekawym meczu, Jagiellonia Białystok zremisowała z Cracovią 0:0.

Pierwsza połowa była wyrównana, a bliżej objęcia prowadzenia byli goście. W 6. min niefortunna interwencja w swoim polu karnym rumuńskiego stopera Bogdana Tiru zakończyła się szczęśliwie dla Jagiellonii, bo piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy. W 26. min po rzucie wolnym głową uderzył Cornel Rapa, ale ze środka pola karnego białostoczan przestrzelił.

Goście strzelali też z dystansu, ale niecelnie.

Jagiellonia starała się dłużej utrzymywać przy piłce, rozgrywała akcje zwłaszcza prawym skrzydłem, ale poważnie bramce Cracovii nie zagroziła. W 18. min wahadłowy w tym meczu Bartłomiej Wdowik minął dwóch rywali w polu karnym i po starciu z Michalem Siplakiem upadł na boisko, ale sędzia Frankowski nie dopatrzył się tam faulu. Tuż przed przerwą zza pola karnego strzelał Martin Pospisil, ale Karol Niemczycki bez trudu uderzenie w środek bramki obronił.

Od początku drugiej połowy nieco aktywniejsza była Jagiellonia. Najlepszą sytuację bramkową zmarnował w 59. min Michał Nalepa, który ze środka pola karnego uderzył lewą nogą obok słupka bramki Cracovii. Kilka minut później inicjatywę przejęli goście; gdyby większą skutecznością popisał się wtedy Michał Rakoczy, niewykluczone, że krakowianie wywieźliby z Białegostoku zwycięstwo. Młody zawodnik jednak najpierw w niezłej sytuacji w polu karnym uderzył w boczną siatkę, a później nie zdołał wykorzystać sytuacji niemal sam na sam ze Zlatanem Alomerovicem i też przestrzelił.

Po drugiej stronie boiska Nalepa próbował uderzeń z rzutów wolnych tuż zza pola karnego; raz trafił w mur, a w doliczonym czasie gry uderzył nad bramką gości. W 78. min Cracovia zepsuła kontrę "trzech na dwóch", a w 90. min z pola karnego przestrzelił Mathias Rasmussen i oba zespoły podzieliły się w tym meczu punktami.

Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków 0:0

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Karol Struski. Cracovia Kraków: Mathias Hebo Rassmussen, Karol Knap.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 6 172.

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Bogdan Tiru, Michał Pazdan, Miłosz Matysik, Bojan Nastic (80. Paweł Olszewski) - Karol Struski, Martin Pospisil (60. Jakub Lutostański), Bartłomiej Wdowik (46. Michał Nalepa) - Tomas Prikryl, Przemysław Mystkowski (60. Oliwier Wojciechowski), Fedor Cernych (80. Andrzej Trubeha).

Cracovia Kraków: Karol Niemczycki – Cornel Rapa, Matej Rodin, Michal Siplak - Kamil Pestka, Sylwester Lusiusz (64. Karol Knap), Sergiu Hanca (46. Jakub Myszor), Mathias Hebo Rassmussen, Michał Rakoczy (85. Filip Balaj), Otar Kakabadze - Pelle van Amersfoort.