more_horiz
Wiadomości

Rosja - Polska. Świat reaguje na polski apel. "Gianni Infantino pod ogromną presją"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2022 13:27
Cezary Kulesza i reprezentanci Polski przekazali, że nie zamierzają rozegrać barażowego meczu z reprezentacją Rosji. Na całym świecie pojawiają się informacje na ten temat, a niektórzy dziennikarze skomentowali decyzję Polaków. "Ogromny ból głowy dla FIFA" - czytamy.
Media na całym świecie mówią o decyzji polskiej federacji
Media na całym świecie mówią o decyzji polskiej federacjiFoto: Sky Sports/Shutterstock/L'Equipe

Jednoznaczny sygnał z Polski 

W związku z agresją Rosji na Ukrainę świat sportu stanął przed wyzwaniem. Musi reagować na wydarzenia związane z wojną, której autorem jest Władimir Putin.

W sobotę prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował za pomocą Twittera, że - w związku z eskalacją agresji rosyjskiej na Ukrainę - reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać meczu barażowego z Rosją.

"Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z reprezentacją Rosji. To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacjami Szwecji i Czech, aby przedstawić FIFA wspólne stanowisko" - zaznaczył.

Obecnie polska federacja prowadzi rozmowy z czeską i szwedzką federacją, by przekazać FIFA wspólne stanowisko. Być może ono spowoduje zdecydowaną reakcję, czyli wykluczenie reprezentacji Rosji z rozgrywek.

Decyzja ta może okazać się przełomowa w kontekście wymazania Rosji ze świata sportu. Na komentarze w Polsce nie trzeba było długo czekać. 

Międzynarodowa Federacja Piłkarska w czwartek wieczorem oświadczyła, że potępia agresję Rosji na Ukrainę. Jak dodano, FIFA będzie monitorować sytuację w związku m.in. z meczami barażowymi o awans do mistrzostw świata.

Apel reprezentantów Polski może okazać się przełomowy dla całego świata sportu. Coraz więcej federacji zaznacza, że nie chce mieć nic wspólnego z drużynami kraju, który 24 lutego napadł na niepodległą Ukrainę.

Wiadomość dotarła do całego świata

Media na całym świecie dyskutują na temat decyzji polskich piłkarzy i PZPN.

"Polska odmawia udziału w meczu barażowym z Rosją - ogromny ból głowy dla FIFA po wczorajszym "słabym" oświadczeniu" - napisał Miguel Delaney, dziennikarz "The Independent".

"Ogromna presja na Giannim Infantino po tym, jak Polska zadeklarowała, że nie zagra z Rosją w meczu eliminacji do mundialu" - Rob Harris z "Associated Press".

Największe sportowe redakcje w Europie także zwróciły uwagę na decyzję Polaków. "Wojna na Ukrainie: Polska odmawia gry przeciwko Rosji w barażach na Mistrzostwach Świata 2022" - pisze L'Equipe.

 "Lewandowski: "Nie wyobrażam sobie gry z Rosją, jeśli agresja trwa agresja na Ukrainę" - zwraca uwagę hiszpańska "Marca".

"Anulowanie z powodu wojny Putina – Polska bojkotuje mecz eliminacji do Mistrzostw Świata przeciwko Rosji" - to już Bild Sport".


Piłkarz Legii Warszawa Ihor Kharatin dziękuje Polakom za wyrazy wsparcia dla jego ojczyzny w obliczu ataku Rosji na Ukrainę:

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem