more_horiz
Wiadomości

Media: problemy finansowe Wisły Płock. Piłkarze mogą odchodzić z klubu

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2022 11:24
Zwolnienie trenera Macieja Bartoszka nie jest jedynym problemem Wisły Płock. Jak informuje "Weszlo.com" klub zaczyna mieć problemy z zachowaniem płynności finansowej. 
Klub piłkarskiej Ekstraklasy Wisła Płock zaczyna mieć problemy z zachowaniem płynności finansowej - informuje Weszlo.com
Klub piłkarskiej Ekstraklasy Wisła Płock zaczyna mieć problemy z zachowaniem płynności finansowej - informuje "Weszlo.com"Foto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Kłopoty finansowe Wisły Płock. "Regulujemy zobowiązania"

W ostatnich dniach coraz głośniej mówiło się o Wiśle Płock. Po zwolnieniu Macieja Bartoszka okazuje się, że klub ma problemy finansowe. "Nafciarze" mają zaległości finansowe, a niektórzy piłkarze mogą tym samym przedwcześnie rozwiązać kontrakt. 

O problemach mówił Tomasz Marzec podczas programu "Weszłopolscy" na Kanale Sportowym.

- Nie ukrywam, że są drobne przesunięcia w płatnościach, ale o tym zawodnicy są informowani na bieżąco. Regulujemy zobowiązania [...] To nie jest prawda. Maksymalnie trzy-cztery tygodnie - odpowiedział prezes Wisły Płock, pytany przez Jakuba Białka i Macieja Wąsowskiego.  

"Nafciarze" od zawsze słynęli z pozyskiwania piłkarzy na zasadzie wolnego transferu. Problem w tym, że jeżeli klub chce pozyskać wartościowego zawodnika, musi mu zaoferować atrakcyjne warunki. Kłopoty zaczynają się wtedy, kiedy zespół nie osiąga założonych celów i jego wyniki sportowe pozostawiają wiele do życzenia. Wisła Płock w ostatnim czasie nie ma najlepszych - remis i trzy porażki z rzędu. Ostatnia wygrana miała miejsce 17 grudnia 2021 roku z Lechią Gdańsk (1:0). 

Wisła Płock w tarapatach finansowych. Piłkarze mogą odchodzić z klubu

Według "Weszlo.com" pensje na czas otrzymują zagraniczni piłkarze. Część wynagrodzenia dostają również młodzi zawodnicy - w pozostałych przypadkach zaległości sięgają nawet trzy miesiące. W takim przypadku piłkarze mogą zwrócić się do Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN o przedwczesne zakończenie obowiązujących kontraktów z winy klubu.

Wisła Płock jest obecnie na 10. miejscu w tabeli Ekstraklasy. Do lidera Lecha Poznań traci 18 punktów. W kolejnym spotkaniu "Nafciarze" zagrają z u siebie z Górnikiem Łęczna. Mecz zaplanowano na niedzielę 6 marca. 

>>> "Polska Piłka dla Ukrainy". Wspieramy Przyjaciół dotkniętych wojną

. 

Czytaj także:

/Weszlo.com/YouTube/Kanał Sportowy

Zobacz także

Zobacz także