Puchar Polski: Legia uzupełnia grono półfinalistów. "Wojskowi" wciąż w grze o Europę

2022-03-02, 22:42

Mecz Legia Warszawa - Górnik Łęczna. Foto: PAP/Leszek Szymański

Legia Warszawa wygrała z Górnikiem Łęczna 2:0 w ostatnim meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Architektem zwycięstwa drużyny z Łazienkowskiej był Josue, który zanotował gola i asystę.

Dla "Wojskowych" Puchar Polski stanowi ostatnią szansę na awans do europejskich rozgrywek. Podopieczni Aleksandara Vukovicia, podobnie jak ich środowi rywale, walczą bowiem o utrzymanie i nie zdołają wywalczyć kwalifikacji dzięki miejscu w lidze.

Wyraźnie zmotywowani stawką meczu gospodarze zaczęli ofensywnie - w 6. minucie z dystansu uderzył Josue, ale Gostomski był na posterunku. Po chwili ekipa z Lubelszczyzny odpowiedziała uderzeniem Gola, które z najwyższym trudem sparował Miszta.

W 22. minucie warszawianie dopięli swego - z 17. metra po indywidualnym rajdzie jak z armaty huknął Josue, nie dając szans golkiperowi Górnika. Po chwili Gostomskiemu jednak udało się zatrzymać rywali w niemal beznadziejnej sytuacji - z 6. metra uderzał Pekhart, ale bramkarz gości instynktownie obronił jego uderzenie nogą.

Po przerwie mistrzowie Polski nie odpuszczali. W 53. minucie przy strzale głową o centymetry pomylił się Pekhart. Chwilę później po efektownym rajdzie minimalnie chybił wprowadzony na murawę po przerwie Muci. W 65. minucie groźnym uderzeniem "odgryzł się" Lokilo, ale jego próba nie przyniosła rezultatu bramkowego.

Górnik miał znakomitą okazję do wyrównania w 73. minucie. Lokilo precyzyjnie zagrał w pole karne, a Michał Mak zmarnował procentową okazję, z bliska trafiając wprost w bramkarza Legii. W końcówce podopieczni trenera Kamila Kieresia zyskali przewagę i zamknęli "Wojskowych" na własnej połowie.

Decydujący cios wyprowadziła jednak Legia. Po szybkim kontrataku i asyście Josue na listę strzelców wpisał się Muci. Gol Albańczyka przypieczętował awans warszawian do półfinału Pucharu Polski.

Legia Warszawa - Górnik Łęczna 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Josue (22), 2:0 Ernest Muci (86).

Żółte kartki: Legia - Tomas Pekhart, Mateusz Wieteska; Górnik - Janusz Gol.

Sędzia: Damian Kos (Wejherowo). Widzów: ok. 8 tys.