Premier League: Liverpool lepszy w zaległym szlagierze. "The Reds" coraz bliżej lidera

2022-03-17, 08:10

Piłkarze Liverpoolu FC mają powody do zadowolenia. Od lewej: Mohamed Salah, Jordan Henderson, Andrew Robertson i Fabinho . Foto: PAP/EPA/NEIL HALL

Piłkarze Liverpoolu FC pokonali w Londynie Arsenal 2:0 w zaległym meczu i po dziewiątym z rzędu zwycięstwie zbliżyli się na jeden punkt do prowadzącego w tabeli Premier League Manchesteru City.

• Liverpool FC rozpoczął swoją zwycięską passę w połowie stycznia. Od tamtego momentu w dziewięciu ligowych meczach "The Reds" zdobyli 23 bramki, a stracili ledwo dwa
  • W tabeli wciąż prowadzi Manchester City. Dwie najlepsze drużyny sezonu zmierzą się w bezpośrednim starciu 10 kwietnia
  • Z walki o grę w europejskich pucharach nie rezygnuje natomiast Tottenham Hotspur, który w zaległym spotkaniu pokonał Brighton Hove&Albion

Zwycięska passa przedłużona

Świetna seria zespołu trenera Juergena Kloppa zaczęła się 16 stycznia, a w wygranych kolejno dziewięciu spotkaniach Premier League zdobył on 23 gole, a stracił tylko dwa.

W środę prowadzenie "The Reds" zapewnił w 54. minucie trzynastym trafieniem w sezonie Portugalczyk Diogo Jota, a osiem minut później na 2:0 podwyższył i - jak się okazało - ustalił rezultat brazylijski rezerwowy Roberto Firmino.

Dopiero w drugiej połowie na boisku pojawił się as atutowy Liverpoolu Mohamed Salah. Egipcjanin w ostatniej potyczce z Brightonem (2:0) nabawił się lekkiego urazu.

Wyścig o mistrzostwo nabiera rumieńców

Liverpool zbliżył się na punkt do prowadzącego od dawna w tabeli Manchesteru City. Obie drużyny mają rozegranych tyle samo meczów. Wiele wskazuje, że losy mistrzostwa mogą się rozstrzygnąć 10 kwietnia, kiedy w 32. kolejce broniący tytułu zespół City podejmie "Czerwonych".

Trzecia w tabeli Chelsea traci do lidera 11 punktów przy jednym spotkaniu zaległym.

Tottenham w grze o puchary

Z walki o europejskie puchary, w tym Ligę Mistrzów, nie rezygnuje Tottenham Hotspur. W środę "Koguty" pokonały na wyjeździe Brighton 2:0 po m.in. dwunastej w sezonie bramce Harry'ego Kane'a. Wśród pokonanych od 78. minuty grał Jakub Moder.

Stołeczna ekipa z dorobkiem 48 punktów jest siódma w tabeli. Gospodarze, którzy doznali szóstej z rzędu porażki, mają 33 pkt i plasują się na 13. pozycji.