more_horiz
Wiadomości

Dawid Szulczek przedłużył kontrakt z Wartą Poznań. "Liczę, że zostaniemy w Ekstraklasie"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2022 12:55
Trener Dawid Szulczek przedłużył kontrakt z Wartą Poznań do końca sezonu 2023/2024 - poinformował zespół z Wielkopolski. - Dziękuję za zaufanie i za to, że będę mógł reprezentować Wartę Poznań w kolejnych sezonach - przyznał opiekun "Zielonych". 
Dawid Szulczek podpisał nowy kontrakt z Wartą Poznań do końca sezonu 20232024
Dawid Szulczek podpisał nowy kontrakt z Wartą Poznań do końca sezonu 2023/2024Foto: Klaudia Berda/Warta Poznań

Ekstraklasa. Dawid Szulczek na dłużej w Warcie Poznań

32-letni szkoleniowiec prowadzi Wartę Poznań od niespełna pięciu miesięcy po tym, jak przeniósł się do stolicy Wielkopolski z Wigier Suwałki. Pod jego wodzą Warta Poznań rozegrała 12 spotkań: wygrała pięć, a cztery zremisowała. Taki bilans pozwolił poznaniakom nie tylko opuścić strefę spadkową Ekstraklasy, ale też oddalić się od niej na sześć punktów. W rundzie rewanżowej tylko Raków Częstochowa może się pochwalić lepszymi wynikami, a dobra forma drużyny przyniosła Dawidowi Szulczkowi m.in. nominację do tytułu trenera lutego w Ekstraklasie (ostatecznie zajął trzecie miejsce w głosowaniu, a nagrodę zgarnął Marek Papszun z Rakowa).

- Początek współpracy jest bardzo obiecujący i wierzymy w to, że już wkrótce osiągniemy nasz cel na ten sezon. Jesteśmy zadowoleni nie tylko z tego, jak prezentuje się na boisku nasz zespół, ale również z zaangażowania w pracę przez trenera Dawida Szulczka i tego, jaki ma kontakt z drużyną, sztabem oraz innymi pracownikami klubu. To również miało wpływ na decyzję, by już teraz podpisać z trenerem nową umowę. Dziś jest ważny dzień dla całej Zielonej Rodziny - uważa prezes Warty Poznań S.A., Bartosz Wolny.

Warta Poznań. Dawid Szulczek: liczę mocno, że pozostaniemy w Ekstraklasie na kolejny sezon

- Przede wszystkim bardzo się cieszę z tego, że otrzymuję już drugą szansę od władz Warty Poznań. Dziękuję sztabowi szkoleniowemu i piłkarzom oraz wszystkim ludziom, którzy na co dzień pomagają mi w pracy, bo ich rola też jest duża. Chcę też podziękować za zaufanie i za to, że będę mógł reprezentować Wartę Poznań w kolejnych sezonach – mówi trener Dawid Szulczek. - Cieszę się, że wypełniamy nasze założenia, że piłkarze z dużą werwą i energią chcą realizować nasz plan w treningach, co potem ma też przełożenie na mecze, w których jesteśmy konsekwentni i odpowiedzialni. Liczę mocno na to, że w ostatnich ośmiu spotkaniach sezonu będziemy tak funkcjonowali i pozostaniemy w Ekstraklasie na kolejny sezon. Nasz najbliższy cel to zwycięstwo w meczu z Rakowem. Mam nadzieję, że już jutro dopiszemy sobie kolejne punkty, bo to jest najprostsza droga do tego, żeby osiągnąć to, co sobie założyliśmy - dodał. 

Dawid Szulczek od września 2020 roku ma licencję UEFA Pro, uzyskał ją jako najmłodszy trener w Polsce.


Czytaj także:

/Warta Poznań

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem